Головна > Закарпаття / Економіка > ДФС Закарпаття: про особливості оподаткування ПДВ ввезених лікарських засобів

ДФС Закарпаття: про особливості оподаткування ПДВ ввезених лікарських засобів


13-02-2018, 12:00. Розмістив: redaktor
Починаючи з 01.01.2018, ставку податку у розмірі 7 відс. встановлено на операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні. 
Тобто, операції з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою податку у розмірі 7 відс. за умови, що такі лікарські засоби:
- дозволені для виробництва і застосування в Україні;
- внесено до Державного реєстру лікарських засобів.
Операції з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України медичних виробів підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою податку у розмірі 7 відс. за умови, що такі медичні вироби:
- дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
- внесено до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність.
У разі якщо при здійсненні операцій з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів/медичних виробів не дотримано хоча б однієї із зазначених умов, операції з постачання таких лікарських засобів/медичних виробів та їх ввезення на митну територію України оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
Інформацію про зареєстровані в Україні лікарські засоби та інструкції для медичного застосування до них, можна отримати в «оnline» версії Державного реєстру лікарських засобів України на веб-сайті www.drlz.kiev.ua. Інформація щодо медичної техніки і виробів медичного призначення розміщена в Державному реєстрі медичної техніки і виробів медичного призначення за адресою: htt://portal.diklz.gov.ua/PublicSite/PUB/VMList.aspx.
Детальна інформація викладена листом ДФС України від 05.02.2018 № 3375/7/99-99-15-03-02-17, ознайомитися можна за посиланням
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72803.html

ДФС у Закарпатській області
Повернутися назад