Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Спалах менінгококової інфекції на Закарпатті дуже малий в масштабах держави


Таку думку в коментарі кореспонденту ГолосUA повідомив доцент кафедри дитячих інфекційних захворювань Національного медичного університету Віталій Євтушенко.
«Те, що відбулося 5 вересня на Закарпатті, - це одиничний випадок з багатьох, які зустрічаються щороку. Але перебільшувати масштаб того, що сталося, не варто. Дана інфекція зустрічається постійно і нікуди з популяції остаточно не зникає. Наприклад, в минулому році був випадок, коли в Києві від даної інфекції померла дитина», - зазначив доцент.
Як пояснив В. Євтушенко, менінгококова інфекція може викликати менінгіт, сепсис та інші форми захворювання. Але, як правило, хворі, уражені цією інфекцією, гинуть немає від менінгіту, а від сепсису, коли інфекція розвивається в крові.
«Єдиний спосіб знизити рівень захворюваності на менінгококову інфекцію - ввести масову імунізацію від менінгококу. Ів тих країнах, в яких проводилася планова вакцинація, рівень захворюваності значно знизився», - пояснив експерт.
За словами медика, як правило, сплеск захворювань даної інфекції спостерігається кожні 6-7 років. У цьому плані для Києва став важким 2014 рік, коли було багато померлих. Але останні два роки рівень захворюваності знизився.
«У більшості людей, які стикаються з менингококком, захворюваність протікає без будь-яких видимих ​​проявів. І навіть ззовні здорові люди можуть носити менінгокок в горлі. Хоча, звичайно, бувають випадки, коли інфекція викликає важку хворобу. Але припустити, з ким саме це може стати, дуже складно», - зазначив В. Євтушенко.
Він також розповів, що в Україні вакцинація проти менінгокока не входить до переліку обов'язкових, а вводиться як рекомендована за медичними показаннями.
«Але в разі зростання захворюваності, вакцинація буде масово проводитися ще й за епідемічними показаннями. Таким чином, для того, щоб була введена масова вакцинація, випадки захворюваності повинні обчислюватися тисячами людей в поєднанні з явним приростом з попередніми роками», - пояснив доцент.
Як пояснив експерт, якщо в країні фіксується, наприклад, 150 випадків захворювання на менінгококову інфекцію, то якщо в наступному році буде зафіксовано 300-400 таких випадків, то тільки в такому випадку будуть підстави стверджувати, що пішов приріст.
«Значення має навіть не абсолютна кількість хворих, скільки саме приріст захворюваності. В цьому плані останні десятиліття в Україні з року в рік ситуація докорінно не змінюється. Хоча років 20-25 тому зафіксованих випадків менінгококової інфекції було набагато більше», - підсумував В. Євтушенко.
Нагадаємо, що 5 вересня в селі Порошково Перечинського району Закарпатської області зафіксували спалах менінгіту, в результаті якого померла 8-річна дівчинка, а її брат перебуває в реанімації.
Також повідомлялося, що відразу дев'ять дітей до 10 років і доросла жінка були госпіталізовані на лікування в інфекційну лікарню.
За словами медиків, перший хворий поступив ще 28 серпня. У шестирічного хлопчика підтвердився діагноз "менінгококова інфекція". Через 4 дні сюди потрапила і його 8-річна сестра, у якої була складна форма інфекції. В ніч з 31 серпня на 1 вересня від блискавичної форми хвороби вона померла.
Головлікар обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк повідомив, що стан 9 пацієнтів задовільний і їх незабаром випишуть. Шестеро хворих мають локалізовану форму - назофарингіт, троє є носіями захворювання.
Стан хлопчика лікарі оцінюють як середньої тяжкості.
Зараз, як запевняють медики, ситуація в селі стабільна. 1 вересня школу і садок в селі Порошкові закрили на карантин, в селі проводять протиепідемічні заходи.

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.