Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Іпотерапія в тренді: Як фермерські коні з Виноградова лікують людей (ФОТО)

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні понад 2 мільйони 800 тисяч людей мають статус інваліда, з них 151 тисяча – діти. Це 6,1 відсотка до загальної кількості населення.Але в наш час лікування закордоном або ж взагалі лікування через операційні втручання коштує великих грошей. На жаль, не кожен українець може подужати захмарні ціни такого лікування. Тому широкого поширення набуває іпотерапія. Це визнаний у всьому світі метод реабілітації після різноманітних захворювань, досягнення стійкої ремісії та соціальної адаптації.
Якщо простіше, то це лікування за допомогою верхової їзди на коні під наглядом іпотерапевта або ж спеціально навченого інструктора.
Такий метод лікування полягає у фізичному, психологічному та емоційно позитивному впливах на пацієнтів із неврологічними, психічними, фізичними та багатьма іншими серйозними порушеннями.
Їзда на коні дає можливість отримати хороші фізичні навантаження всім групам м’язів людини, що спонукає їх до поперемінного скорочення і розслаблення. Завдяки систематичним заняттям у пацієнта покращуються або й відновлюються втрачені навички з порушеними функціями.
Розвивається координація, рівновага, покращується  фізична форма. Неабияке захоплення іпотерапія викликає у малечі із обмеженими можливостями. Вони у захваті від спілкування з конем та від фізичних вправ, які доводиться робити під час процедур. Також їзда верхи дає змогу дорослим та малим позбутися страхів, переживань, поганого настрою. Навпаки, у людей стає краща реакція, поліпшується настрій, людина позбувається агресивності, замкнутості.
На Закарпатті, у місті Виноградові, є коняча ферма із такою методикою лікування.
Її засновниця Ілдіка Маргітич розповідає, що до кожного коня має бути свій підхід, так само як і до людей. Якщо вивчив характер  коня, працювати стає простіше, бо  знаєш, що можна чекати від того нього. Щодо того, коли діткам можна починати займатися іпотерапією, то швидше за все із 3 років, коли всі кістки сформовані, а м’язи сильні. Для дітей від 3 років заняття триває 15 хвилин, для старших - 30 хвилин.
Оздоровчі заняття проходять за індивідуальною програмою в ігровій формі. Верхова їзда може бути корисна усім без винятку.
У нашій країні така методика лікування тільки набуває популярності. На сьогоднішній день відомо тільки декілька міст, де практикують іпотерапію: У Києві, Харківській області, Севастополі, Рівному.
Поки МОЗ України відносить іпотерапію до нетрадиційних методів лікування, але це не приховує того факту, що саме таке лікування є більш економним та ефективним.


Мukachevo.net

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.