Головна > Світ > Японія спростила візові правила для заробітчан

Японія спростила візові правила для заробітчан


11-12-2018, 12:27. Розмістив: redaktor

Нова візова система набуде чинності у квітні наступного року.

Парламент Японії в суботу, 8 грудня, ухвалив закон, який дозволить в'їзд у країну сотням тисяч трудових мігрантів, передає DW.
"Нова візова система набуде чинності у квітні наступного року. Вона покликана допомогти 14 галузям промисловості Японії, що страждають від нестачі працівників. Йдеться, зокрема, про будівництво, сільське господарство, а також сферу громадського харчування і догляд за людьми похилого віку", - говориться в повідомленні.
Японія традиційно виступає проти міграції та приймає дуже мало біженців, проте стрімке старіння населення країни змушує владу поступово переглядати візову політику.
За новою візовою системою потенційним трудовим мігрантам буде запропоновано два типи віз. Перший тип віз дозволить людям, котрі проходили практику в Японії, продовжити термін перебування в країні на ще п'ять років у разі, якщо претенденти здадуть тест з японської мови. За другим типом віз до Японії зможуть в'їхати на роботу кваліфіковані працівники разом зі своїми родинами.
Нині в Японії налічується близько 1,28 мільйонів іноземних працівників. Ще 2012 року в країні було 680 тисяч таких робітників. 

Повернутися назад