Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

В сусідній Угорщині - критичний дефіцит робочої сили в системі охорони здоров’я

У 2018 році в Угорщині було зареєстровано 41 300 працівників охорони здоров’я; тим часом у країні було 1700 вільних вакансій у цій важливій сфері. За даними статистичного управління Угорщини (KSH), найбільша кількість вакансій зафіксована у стаціонарній допомозі (971), тобто у лікарнях.

Найбільше не вистачає медиків у Будапешті - це 43%. А також у областях Яс-Надькун-Солнок, Комаром-Естергом і Саболч-Сатмар-Берег. Що стосується сімейних лікарів, то приблизно 1400 населених пунктів (населення яких менше 1000 жителів) не мали лікаря загальної практики.

За даними угорського порталу новин Index дефіцит робочої сили в системі охорони здоров’я буде лише зростати. Так, інфекційне відділення лікарні у Сольноку закрилося через брак фахівців; у Мішкольці не було кому провести анестезію; у лікарні Петефі скасували судинні операції тощо.

Багато молодих фахівців не бажають працюють у цій сфері. Ще більше погіршує ситуацію те, що більшість з них виїжджає на роботу за кордон. За останні вісім років загалом 4780 професійних медиків оформили необхідні сертифікати для працевлаштування за кордоном, переважно це люди віком від 30 до 49 років. За даними Державного центру охорони здоров’я Угорщини наразі гостро стоїть питання і дефіциту молодшого медичного персоналу. Так в Угорщині гостро не вистачає медсестер (10%), акушерок - 25%, фельдшерів - 13%.

Аби якось врятувати ситуацію в Угорщині приймають екстрені заходи. "Медичні працівники отримають 14-відсоткове підвищення базової заробітної плати з січня 2020 року", - заявила у вівторок Ілдика Горват, державний секретар з питань охорони здоров'я.

Не дивно, що дефіцит у сфері охорони здоров'я заповнюють, в тому числі, фахівці із Закарпаття.


Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.