Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Трагедія 11 вересня: річниця найжахливішого в історії світу теракту (ФОТО, ВІДЕО)


Криваве 11 вересня 2001 року. У США вшановують пам’ять загиблих найстрашнішого в історії теракту. Цього дня 18 років тому 19 бойовиків “Аль-Каїди” захопили чотири пасажирські літаки.
Два з них спрямували у хмарочоси Світового торговельного центру у Нью-Йорку, ще один літак влетів у будівлю Пентагону.
 
Четвертий – розбився у Пенсильванії. Внаслідок теракту загинули багато людей, більшість із них – під час падіння веж Світового торговельного центру. Загалом загинули 2977 осіб, в тому числі пасажири і члени екіпажу захоплених літаків, люди, що перебували в зруйнованих будівлях або поблизу них, а також понад 400 співробітників рятувальних служб. Ще 6 тисяч людей були поранені.
Люди, які в момент зіткнення були в середині будівель, намагались будь-якими способами врятуватись. Вони навіть вистрибували з вікон

Падіння веж ТЦ

Люди вистрибували просто з вікон

Загинули приблизно 3 тисячі людей

Ще приблизно 6 тисяч людей постраждали
Це один з найкривавіших злочинів проти людства в сучасній історії. Від теракту постраждали не тільки громадяни США, а й іноземці. Серед загиблих було 372 іноземці, з яких 12 – українці за походженням. Рятувальники 100 днів гасили всі осередки пожеж.
– У кінці червня 2001 року вежі-близнюки на 99 років взяв в оренду за 3,2 мільярда доларів підприємець Ларрі Сільверстайн. У день трагедії він перебував в одній з веж, проте пішов до теракту на прийом до дерматолога. Про запис до лікаря йому нагадала дружина.

Щороку жителі Нью-Йорка відновлюють в пам’яті найдрібніші деталі того дня. В США у цей день влаштовують пам’ятні церемонії та забіги, хвилини мовчання та інші заходи вшанування загиблих.
Я пам’ятаю як стояв тут, дивися на пожежу після зіткнення. І раптом південна вежа почала валитись на нас і сунути величезною хмарою пилюки,
– згадує один із очевидців трагедії.
Згадує події 17-річної давнини і український дипломат Олексій Куроп’ятник. Тоді у 2001 році він якраз був в українському посольстві у Вашингтоні, – пише 24.
Пентагон – він якраз через річку. І в нас навіть шибки, не те щоб повибивали, але ми відчули що був великий вибух,
– розповів експерт Майдану закордонний справ Олексій Куроп’ятник.
Теракти 11 вересня змусили США посилити заходи безпеки в країні. Окрім внутрішньої безпеки, події 11 вересня суттєво вплинули і на зовнішню політику США. Зокрема Сполучені штати під приводом боротьби з тероризмом відкрили збройне протистояння в країнах близького Сходу – Іраку, Пакистані, Афганістані, Сомалі.

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.