Головна > Україна > Іран визнав збиття українського літака саме російськими ракетами

Іран визнав збиття українського літака саме російськими ракетами


21-01-2020, 12:55. Розмістив: redaktor
Іран визнав збиття українського літака саме російськими ракетами
Тегеран також визнав, що "чорні скриньки" збитого літака є одними з найбільш складних конструкцій такого роду у світі.

Літак "Міжнародних авіаліній України", внаслідок катастрофи якого в Тегерані загинуло 176 людей, був збитий двома ракетами класу "земля-повітря" зенітного ракетного комплексу "Тор-М1" російського виробництва.

Про це йдеться у звіті Організації цивільної авіації Ірану.

Ракети були випущені військовими "Корпусу вартових ісламської революції" (КВІР) з півночі, йдеться у повідомленні, зазначило у понеділок, 20 січня, агентство Bloomberg. "Тор-М1" був прийнятий на озброєння російською армією в 1991 році.

Іран купив щонайменше 29 таких установок.

Тегеран також визнав, що "чорні скриньки" збитого літака є одними з найбільш складних конструкцій такого роду у світі, і в Ірану немає технічної можливості для їх дешифрування. За даними агенції Bloomberg, Франція і США відмовилися поставити Ірану устаткування для дешифрування самописців.

Як повідомлялося, 8 січня в Ірані зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України", що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ. Пасажири і екіпаж загинули. На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великої Британії. 11 січня президент Ірану офіційно визнав, що український лайнер був збитий "внаслідок ненавмисної людської помилки" та пообіцяв притягнути до відповідальності винних у збитті літака.

Джерело ​
Повернутися назад