Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Закон проти булінгу: як працюватиме та що буде з кривдниками

В Україні близько чверті дітей стали жертвами цькування в школах
Буллінг - біда, яка актуальна в кожній школі. В Україні, на жаль, навіть нова реформа, не може впоратися з проблемою.

Згідно з даними звіту фонду ЮНІСЕФ в 2017 р. В Україні 24% дітей стали жертвами цькування в школах. До того ж близько половини потерпілих так нікому не зізнаються в цьому, - пише "Сьогодні".
школярі
Всього в світі піддається цькуванню близько 150 млн дітей - кожен другий учень у віці від 13 до 15 років.
Тільки за минулий рік, за даними МОН Українські психологи отримали більше 100 000 звернень з приводу буллінгу. Як бачимо, це не поодинокі випадки, а цілком системний процес, який спостерігається по всьому світу. В новинах часто з'являється інформація про випадки буллінг: тут і масові побиття, і психологічна цькування і навіть цькування з боку вчителів.


Цю стару і страшну "традицію" хочуть назавжди викорінити новим законом, який передбачає жортски санкції для кривдників, і не тільки для них, але і для батьків агресивних дітей і працівників навчальних закладів.
В залежності від тяжкості порушення, докумен передбачає штрафи від 340 до 3400 гривень. Штраф платитимуть або батьки порушників, або самі агресори, які досягли 16-річного віку.
Втім до нововведення ще чимало питань з боку юристів.

"Складно прогнозувати ефект від законопроекту, але якщо розглядати в аналогією з іншими законами про посилення відповідальності, то законопроект носить скоріше популістський характер. Досить проаналізувати ефект від аналогічних законів, коли посилювалася відповідальність за водіння у стані сп'яніння транспортними засобами. Як показує статистика, відповідної динаміки по зменшенню випадків керування транспортним засобом у стані сп'яніння, на жаль, не спостерігається, - кажуть юристи.
Юрист додає, що фіксувати випадки буллінг і складати протоколи про адміністративне порушення буде Нацполіція.
Втім, за словами фахівців, визначити склад злочину по кожній справі буде не просто.
А контролювати ситуацію, сприяти розслідуванню і збирати скарги мають вчителі та адміністрація школи. 
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.