Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Супрун розповіла як захиститися від ботулізму і про причини хвороби

Щоб не заразитися ботулізмом необхідно відмовитися від вживання копченої, в'яленої або солоної риби, якщо ви не знаєте як її готували.

Про це попередила українців виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в Facebook.

«Найкращий спосіб захиститися - профілактика. Така риба могла бути заражена в природних умовах, до того ж, не проходити термічну обробку. З'ясувати чи є в ній токсин перед вживанням - неможливо!» - повідомляє Супрун.

Причиною отруєння ботулізмом можуть стати інші продукти домашнього консервування - м'ясо, риба, гриби, рідше - овочі. Якщо ці продукти були погано вимиті, неправильно або недостатньо термічно оброблені, транспортувалися або зберігалися неналежним чином - вони можуть стати причиною інфікування.

Супрун зазначила, що з початку року зафіксовано 8 смертей від ботулізму, найчастіше викликаного саме вживанням риби, придбаної на стихійному ринку чи в підземному переході, нагадавши, що отруєння токсином може викликати порушення зору, невиразність мови, сухість у роті або м'язову слабкість. Також може підвищуватися температура, виникати біль у животі і загальна інфекційна інтоксикація.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.