Головна > Рахівщина / Суспільство > Лазещина – популярне поселення для сходження на Говерлу та Петрос

Лазещина – популярне поселення для сходження на Говерлу та Петрос


27-02-2018, 11:36. Розмістив: redaktor
Село Лазещина отримало таку дивну назву, бо колись тут нібито існував «перелаз» між Закарпаттям та Галичиною. Сьогодні це вже просто легенда, а село – сучасний курорт з добре розвиненою інфраструктурою. Щоправда, лижні траси Лазещини зможуть задовільнити хіба що новачків. Довжина траси – 500 м, а перепад висоти – тільки 80 м. Для зручності всіх охочих покататися на території курорту діє бугельний підйомник довжиною 350 м, а також для спокою та безпеки туристів – аварійно-рятувальний пункт.


с. Лазещина, Закарпатська область

Фестиваль у Лазещині

Кожної осені, тільки-но закінчується сезон збору картоплі, у Лазещені проводять гастрономічний фестиваль «Гуцульська ріпа». До чого тут ріпа? Запитаєте ви. А все дуже просто, «ріпа» – це картопля на місцевому діалекті. Мешканці Лазешини настільки обожнюють картоплю, що готують на її честь подібне свято. Проходить дійство урочисто та гучно. Про початок свята сповіщають традиційно трембітами – народним духовим інструментом, довжина якого сягає 3-ох метрів. Кожен учасник фестивалю одягнений у традиційний стрій, гостей зустрічають возами та бричками, весело співають та гостинно припрошують відвідати кожен його куточок.
Тут не тільки щедро нагодують різноманітними стравами з картоплі, від погляду на які вже тече слинка, а й навчать готувати традиційні гуцульські страви. Щоб ви не переживали за зайві калорії, вас розважать різноманітними конкурсами та іграми. Місцеві колоритні музики так весело заграють, що ноги самі проситимуться до танцю. До слова, тут також можна навчитися народних традиційних танців Гуцульщини та відчути місцевий колорит. Ех, вміють гуляти в Лазещині! Тепла погода, привітні та веселі мешканці, смачна гуцульська кухня, неймовірна атмосфера – це те, через що варто побувати у Лазещині.
Село Лазещина – відоме карпатське поселення
Карпатське село Лазещина

Туристичні маршрути з Лазещини

В основному всі маршрути з села ведуть до Чорногірського масиву. З Лазещини здійснюється один із найкращих підйомів на одну із найвищих гірських точок масиву – вершину Петрос (2020 м). Дорога доволі приємна та посильна, щоправда не в вологу погоду. Бо тоді замість твердої поверхні можна застати непролазну багнюку. Але цей відрізок шляху можна подолати спецтранспортом. Далі, де транспорт вже не пройде, шлях проходитиме крізь приємний затінок лісочку аж до самого підніжжя гори.
Шлях на Петрос можна розпланувати й на два дні. Переночувати можна в гуцульських колибах, що стоять у підніжжі вершини. Також тут є спеціальні місця для намету, є де назбирати хмизу, та джерельце з чистою водою. Якщо ви потрапили в сезон, тоді в колибах можна зустріти місцевих вівчарів. За нагоди скуштуйте молока та бринзи, такого ви точно ніде ще не їли. Колиби пустують з жовтня по травень.
Туман над Лазещиною
Лазещина в тумані
Весь наступний день пройде, мов у казці. Ви підніметеся на вершину до обіду, а увечері вже будете у Квасах. Теж доволі цікаве місце, яке вражає неймовірною кількістю мінеральних джерел з різними властивостями.
Маршрут на Петрос – це такий собі портал, який проведе через Карпати із Закарпаття до Прикарпаття. Не потрібно мати карту, чи бути добрим знавцем місцевості. Різниця між областями помітна одразу: на Закарпатті переважають листяні ліси, пагорби вкриті буйною густою зеленню. На Прикарпатті рідко зустрінеш буки, в основному ялиці та смереки.
З Лазещини також можна вирушити і на Говерлу, щоправда шлях буде доволі затяжним та неприємним. Прийдеться подолати чи не вдвоє більше шляху та часу, приблизно 9 км від траси до Козьмещика. Та коли ви маєте настрій та вас переповнює пригодницький дух, тоді таки варто вирушити в дорогу. На шляху є також колиби та джерельце, що значно полегшать ночівлю в горах.
Панорама на Говерлу та Петрос із Лазещини
Вид на Говерлу (зліва) та Петрос (справа) із Лазещини

karpaty.love
Повернутися назад