Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

У Держпраці прокоментували інцидент на Драгобраті, коли туристи впали з підйомника

Офіційний погляд на інцидент, що трапився у перші дні січня на Драгобраті
Галас, який зчинився довкола ситуації, що мала місце другого січня вже нового 2019 року на відомому закарпатському гірськолижному курорті Драгобрат, не вщухає й досі. Нагадаємо, під час зимового відпочинку з крісла пасажирської підвісної канатної дороги (ППКД) на відстані 5-7 метрів від місця посадки випало двоє осіб. Представники кількох електронних і телевізійних видань поспішили охарактеризувати ці події трагедією, хоча насправді трагічної розв’язки, на щастя, не сталося.
Водночас з проханням прокоментувати цю ситуацію та відповісти на певні запитання журналісти звернулися до керівництва Управління Держпраці у Закарпатській області.
Насамперед мас-медійників цікавило, чи проводилась Управлінням Держпраці за цим фактом перевірка суб’єкта господарювання, який експлуатує канатну дорогу, і розслідування нещасного випадку.
Як повідомив начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош, у 2017 році саме тут проходила планова перевірка. А позаплановий контрольний захід можна проводити винятково з підстав, вказаних у ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Правда, у рамках профілактичного відвідування на Драгобраті днями побував галузевий інспектор Управління Держпраці. Він, зокрема, з’ясував, що ППКД, де стався інцидент, є власністю одного з підприємців, і на експлуатацію цього об’єкта у листопаді 2017 року ФОП отримав відповідний дозвіл, підставою для видачі якого був позитивний експертний висновок ТОВ «Карпат-Експерт». Крім цього, у жовтні 2018 року з метою визначення технічного стану канатної дороги, був проведений її технічний огляд. У документах ТОВ «Діекс-Вест» (товариство, що проводило ТО)вказано, що ППКД випробування витримала і може бути допущена до експлуатації. Наступний технічний огляд належить провести у листопаді 2019 року.
Щодо організації розслідування НВ, то за словами Богдана Дороша, такі дії не входять у площину компетенції Управління Держпраці. Повноваження Управління поширюються лише на суб’єкти господарювання, які використовують найману працю та на самих працюючих. А оскільки нещасний випадок стався не з працівниками під час виконання їх службових обов’язків, то його обставини повинні встановлюватися відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 22.03.2001 року.
Управління Держпраці у Закарпатській області
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.