Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Україна втрачає валютні резерви

"Запаси" Нацбанку скорочуються третій місяць поспіль
Фото: Pixabay

Міжнародні (золотовалютні) резерви України станом на 1 серпня 2018 року склали 17,75 млрд доларів, скоротившись за липень на 1,3% або на 229,7 мільйона доларів.
Про це свідчать попередні дані Національного банку України (НБУ).
Головною причиною скорочення резервів в НБУ називають платежі по державному боргу, які здійснюються в іноземній валюті. Так, у липні-2018 на обслуговування і погашення держборгу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ) було направлено 321,5 млн доларів.
Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що Україна має серйозні проблеми із зовнішнім боргом. При цьому в Мінфіні повідомляли, що борг України наближається до "безпечного" рівня. Йдеться про ключовий показник – співвідношення розміру держборгу і ВВП країни. Це співвідношення за 2017 рік знизилася з 80,9% до 71,8%. Безпечним для економіки рівнем вважається 60%.
Також на обсяг резервів вплинули інтервенції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.
"Як і в червні, враховуючи переваги попиту на валюту над її пропозицією, в липні Національний банк продовжив продаж іноземної валюти на міжбанківському ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. За минулий місяць чистий продаж валюти Національним банком становив 64,4 млн доларів", – відзначили в Нацбанку.
Зокрема, в першій половині липня Національний банк купив 99 млн доларів шляхом інтервенції з вибору кращої ціни. Однак основним джерелом поповнення резервів у липні залишалися надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, в сумі 130,9 млн доларів і 60,5 млн євро.
Крім того, на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості курсу долара США до інших валют і банківських металів) на суму 45,9 млн доларів.
"В цілому, станом на 1 серпня обсяг міжнародних резервів покриває 3 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку", – відзначають у НБУ. 
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.