Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Вчені з’ясували, у людей якої професії вищий ризик захворіти на рак

У бортпровідників та пілотів ризик розвитку багатьох видів раку виявився вище, ніж у людей інших професій. До такого висновку прийшли фахівці Школи громадського здоров’я при Гарвардському університеті.
Вчені порівняли дані про здоров’я більше п’яти тисяч бортпровідників та майже трьох тисяч чоловіків і жінок з аналогічним рівнем доходу. З’ясувалося, що ризик розвитку раку грудей, матки, шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози та інших видів онкологічних захворювань у працівників екіпажів літаків вище. Наприклад, у випадку з раком грудей у бортпровідників рівень захворюваності склав 3,4%, у групи, з якою їх порівнювали, — 2,3%.
При цьому для багатодітних або, навпаки, бездітних стюардес ризик раку грудей зростає по мірі збільшення стажу. У Школі громадського здоров’я такі результати пояснюють професійними особливостями роботи бортпровідників — зокрема, вони піддаються іонізуючому опроміненню на великих висотах. Ще один фактор ризику — збій в роботі циркадних ритмів за ненормованих робочих днів. Автори підкреслюють, що в США ризик для екіпажів літаків вище, ніж в Європі.
«У Євросоюзі рівень радіації, якому піддається екіпаж, відстежується, і графік робіт складається таким чином, щоб мінімізувати дозу опромінення, особливо для вагітних жінок. У США такого контролю немає», — розповіла виданню Business Insider один з авторів дослідження Ірина Мордюкович.
За її словами, результати приголомшують, якщо взяти до уваги, що серед досліджуваної групи населення було мало курців і людей із зайвою вагою. Мордюкович зазначає, що бортпровідники можуть приймати певні заходи, які допомагають знизити ризик, — наприклад, захищатися від ультрафіолетового випромінювання за допомогою спеціального крему, а також нормально висипатися у вихідні, їсти здорову їжу і займатися спортом.


http://cikavosti.com

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.