Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

В Україні вступив в силу розрахунок без дріб'язку

З 1 липня в Україні вступили в силу правила заокруглення загальної суми при розрахунку готівкою.

Якщо сума закінчується від 1 до 4 коп., вона округлюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп; якщо сума закінчується від 5 до 9 коп. вона округлюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп. Про це повідомили в прес-службі НБУ.

Також з 1 липня в Україні припинено карбування і випуск в готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 коп. Триватиме карбування і випуск тільки монет номіналами 10 і 50 копійок.

Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, введені в обіг раніше, будуть використовуватися як засіб платежу. Нацбанк спеціально не вилучатиме з обігу ці монети, і вони будуть перебувати в обігу необмежений період часу до окремого рішення правління НБУ.

Округлення буде застосовуватися лише в разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві здачу цими номіналами. Тільки в разі відсутності монет зазначених номіналів і у покупця, і у продавця буде застосовуватися правило округлення загальної суми покупки в чеку.

При цьому, округлення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків. Заокруглення торкнеться тільки загальних сум розрахунків готівкою в чеку і розрахунків в акті про видачу коштів або іншому документі, який оформляється при поверненні коштів у разі повернення товару.

У свою чергу підприємства торгівлі і сфери послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій, під час проведення готівкових розрахунків мають зазначати в чеках загальні суми до округлення і після округлення. Заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) в значенні цих термінів, визначених законодавством України.

Джерело 
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.