Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Як зрозуміти, коли дивні сигнали організму вимагають діагностики, а не слів «саме минеться»З настанням літа починається війна між тими, кому жарко, і тими, хто вічно мерзне. Проте, це можуть бути не лише прості капризи, але і симптоми деяких захворювань. Зі статті ви дізнаєтеся, до кого порадити звернутись колезі, який просить зачинити усі вікна, навіть якщо на вулиці спека, і куди скерувати того, хто ці вікна відчиняє за будь-якої погоди.
Ми радимо прислухатися до сигналів власного організму, якими б дивними вони не здавалися.

1. Рожеві п’яти

© depositphotos
Виробники засобів для догляду за ногами часто обіцяють ефект п’ят «як у немовляти». Але якщо ви помітили, що ваші п’яти дійсно стали рожевими, а шкіра при цьому виглядає тонкою або зморшкуватою, то варто здати аналізи і перевірити рівень цукру в крові. Такий симптом може вказувати на захворювання, пов’язані з порушенням обміну речовин, у тому числі і на діабет.
До кого звернутися: до ендокринолога.

2. Відчуття обіймів

© depositphotos
Обійми не завжди бувають приємними. Якщо ви іноді відчуваєте, ніби вас хтось сильно обіймає чи обв’язує мотузками навколо талії, тулуба або ніг, то варто пройти обстеження і виключити ризик розвитку розсіяного склерозу. Також можуть виникати неприємні відчуття в руках і ногах – людині здається, що вона в рукавичках або у важкому взутті. Відчуття може варіюватися від дратуючого до дуже болісного, але в будь-якому випадку на це варто звернути увагу.
До кого звернутися: до невролога.

3. Лисі брови

© depositphotos
Якщо ви давно перестали або ніколи не вискубували брови, але при цьому помічаєте, що з кожним разом їх стає все менше (особливо із зовнішньої сторони) і почали з’являтися залисини, то варто звернутися до лікаря і перевірити роботу щитоподібної залози. Це може бути одним із симптомів гіпотиреозу.

До кого звернутися: до ендокринолога.

4. Пальці як сосиски

© depositphotos
Навіть якщо у вас чиста шкіра, без подразнень, і ви не відчуваєте свербіння, але при цьому пальці ніг стали більш схожі на сосиски, то варто записатися на огляд і консультацію до лікаря. Такий симптом може свідчити про псоріатичний артрит.
До кого звернутися: до дерматолога, ревматолога.

5. Швидке насичення

© depositphotos
Швидке насичення – це не подарунок долі, який допоможе нарешті схуднути, а симптом деяких захворювань травної системи. Якщо при цьому вас ще й почала турбувати печія, то це може бути ознакою ГЕРХ (гастроезофагеальної рефлюксної хвороби).
До кого звернутися: до гастроентеролога.

6. Непереносимість приміщень

© depositphotos
Якщо ви з тих людей, які вічно просять відкрити вікна в транспорті і в приміщенні, а на вулиці вам набагато легше дихається, ніж на роботі чи вдома, то варто провести обстеження і виключити ймовірність серцевої недостатності. Також варто перевірити роботу щитоподібної залози, такий симптом характерний при гіпертиреозі.
До кого звернутися: до кардіолога, до ендокринолога.

7. Ненависть до відчинених вікон

© depositphotos
Але якщо ви на іншій стороні барикади і мерзнете навіть влітку, то і в цьому випадку варто перевірити роботу щитоподібної залози. Можливо, ваш організм страждає через брак йоду, що може викликати гіпотиреоз.
До кого звернутися: до ендокринолога.

8. Бажання вкрасти що-небудь

© depositphotos
Раптова зневага до закону і бажання вкрасти якусь дрібницю, навіть якщо ви у змозі за неї заплатити, може бути першою ознакою деменції. На жаль, рідко хто здатний визнати проблему і самостійно звернутися за допомогою. Тому варто уважніше ставитися до своїх близьких, особливо до людей похилого віку.
До кого звернутися: до терапевта, невролога, психіатра.

9. Круглі нігті

© Sidsandyy / wikimedia © depositphotos
Якщо ви помітили, що ваші нігті почали змінювати форму, стаючи все товстішими і ширшими, то це може вказувати на проблеми із серцем. Але варто пам’ятати, що симптом барабанних паличок не є самостійним захворюванням, а вказує на патологічні процеси в організмі, які можуть бути викликані не одним захворюванням, тому краще пройти повне обстеження.
До кого звернутися: до терапевта, до кардіолога
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.