Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Чорнотисянську ЗОШ не зачинятимуть на карантин

Сьоме засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації відбулося 16 травня.
На порядку денному розглянули чотири питання, а саме: про заходи локалізації та ліквідації спалаху кору в с. Чорна Тиса; про визначення місць відпочинку на воді;  про заходи з протидії загрози та реагування на надзвичайні ситуації у природних екосистемах; про погіршення погодних умов, повідомляє прес-служба Рахівської РДА.


За інформацією начальника Рахівської районної філії ДУ„Закарпатський обласний лабораторний цент” Руслани Бобельської, 14 травня, о 10.00 год. з інфекційного відділення Рахівської РЛ отримано 3термінові повідомлення про підозру у захворюванні на кір у дітей.
В.о. головного лікаря Рахівського центру ПМСД, повідомила про те, що у п’ятницю минулого тижня, згідно картотеки, до Чорнотисянської амбулаторії звернулася 41 людина з різною симптоматикою. Підтвердити, або встановити діагноз кір, було неможливо. Тільки в понеділок, 14 травня, було підтверджено 35 випадків захворювання на кір легкої форми.
Станом на 15 травня захворіло 50 дітей, серед них 44 учня Чорнотисянської ЗОШ.     
Лабораторним центром було здійснено всі необхідні заходи, в тому числі: вивчення та проведення епідеміологічного обстеження спалаху кору в ЗОШ та с. Ч.Тиса,  аналіз визначення імунного статусу захворілого дитячого населення, аналіз захворюваності на кір серед вікових категорій та кількість щеплених серед захворілих дітей, проведено поточна дезінфекція приміщень ЗОШ І-ІІІ ст. та ЗОШ І ст. прис. Подерей, відібрано аналіз води на бактеріальне і хімічне дослідження, поширено інформаційні бюлетені та пам’ятки для населення щодо перших симптомів захворювання на кір, клініки профілактики кору, в т.ч. шляхом проведення імунізації.
Також встановлено, що Чорнотисянська амбулаторія забезпечена вакциною, в залишку – 38 доз.
Відтак, комісією вирішено не застосовувати призупинення навчального процесу, а заборонити харчування у школі та масові позакласні заходи до кінця навчального періоду – 25 травня. Проводити динамічне спостереження за контактними та хворими на кір. Проводити постійний моніторинг перебігу захворювання.
По другому питанню порядку денного доповідав начальника Рахівського РВ УДСНС Україниу Закарпатській області Олександр Тушер. За інформацією керівника, на території району відсутні місця де можливо влаштувати пляж відповідно до існуючих вимог. Також проінформував присутніх про заходи з протидії загрози та реагування на надзвичайні ситуації у природних екосистемах.
За інформацією Закарпатського обласного центру з гідрометеорології, 16-17 травня очікується погіршення погодних умов, сильний дощ, зливи, град та шквальний вітер від 20-25 м/с., на річках району очікується підвищення рівнів води на 0.5-1.5 м, в нижніх течіях річок на 2.0-2.5 м. В місцях проходження сильних злив очікується формування значного місцевого стоку на малих водотоках швидкоплинне підвищення рівнів води на 0.5-1.5 м, можливе формування селів.
У зв’язку із значним ускладненням гідрометеорологічної ситуації, з метою своєчасного попередження можливих надзвичайних ситуацій та реагування на них, комісія вирішила терміново попередити сільські, селищні ради про ускладнення гідрометеорологічної ситуації та можливий швидкий підйом рівнів води у малих водотоках та привести в готовність сили та засоби, що залучаються при виникненні надзвичайних ситуацій.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.