Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Друга світова війна: трагедія людства в одному фотоТравень 1944 року. У нацистський концтабір Аушвіц прийшов етап з декількома тисячами євреїв з підвладного угорцям Закарпаття.
Прибулих в табір сортували. Утриманців відокремили від придатних для роботи дорослих і відразу відправили на смерть. Люди похилого віку, діти і хворі чекали черги на страту, сидячи на землі в 150 метрах від газових камер.
У цей момент службовець СС зняв несамовитий кадр: маленька дитина протягує старшому хлопчикові зірвану в траві квітку. Всі люди, що потрапили на фото, загинуть протягом години.
Фотоальбом з цим знімком всередині знайдуть в приміщенні охорони після звільнення американською армією концтабору Дора-Міттельбаум: https://was.media/yad-va-shem
Ув’язнена Лілі Якоб забрала 53-сторінковий альбом з собою на волю. У 1963 році знімки стали доказами на черговому процесі проти катів Аушвіца. 17 обвинувачених засудили до тюремного ув’язнення. Двох співробітників фірми, яка постачала смертельний газ в концтабір, стратили.
Фото: «The Auschwitz Album» / Yad Vashem, The World Holocaust Remembrance Center
Джерело: WAS 


Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.