Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Школяр із Закарпаття отримав в Кенії вищу нагороду за свій винахід

Валентин Фречка кілька років є переможцем національних олімпіад із екології та біологіїШколяр із села Сокирниця на Хустщині Валентин Фречка, який уже кілька років є переможцем національних олімпіад із екології та біології, здійснив черговий прорив – виграв міжнародну учнівську екологічну олімпіаду «Golden Climate», яка проходила в Кенії у м. Нейробі, пише Дзеркало Закарпаття
Одинадцятикласник є постійним учасником Малої академії наук. Керівник талановитого хлопця вчитель екології та хімії Сокирницької школи Ольга Сабадош каже, що серед найбільш знакових його досягнень стала перемога у всеукраїнському науково-технічному конкурсі «Intel Еко –Україна-2018», а також «золото» на міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій «I-fest» у Тунісі. Тут юнак представив власний науковий проект – виготовлення паперу з опалого листя.
Майже рік школяр разом зі свою вчителькою збирали опале листя берези, верби, дуба та граба. Далі відсортовували його в бокси, де й відбувалися певні хімічні процеси. У результаті ж отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу.
– Цей папір підходить для екопакетів, можливо, й для друкування на принтері. Ми зробили висновок, що його набагато економічніше, доцільніше й краще виготовляти, ніж із целюлози, яка отримується безпосередньо з деревини, – розповіла О. Сабадош.
У Кенії ж юні науковці презентували та захищали власні проекти. Всіх учасників вітали міністр екології та лісів цієї держави, представники інших відомств. Валентин блискуче представив свій унікальний ековинахід щодо виробництва паперу з опалого листя. Цим самим здобув золоту нагороду та гран-прі для України.
У червні закарпатський геній поїде в США. В разі успішного захисту технології виготовлення паперу він зможе отримати стипендію для навчання у Сполучених Штатах.

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.