Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Важливо, щоб кожен міг долучитися до покращення суспільства

12 березня за участі голів Рахівської райадміністрації і райради Павла Басараби та Василя Дана, відбувся міжрелігійний круглий стіл, повідомляє прес-служба Рахівської РДА.


У заході взяли участь представники основних християнських конфесій: УГКЦ, РКЦ, УПЦ (МП), УПЦ КП.

Під час засідання обговорили ряд питань, обмінялися думками і пропозиціями.
На переконання священиків, Церква завжди, не зважаючи на обставини залишається зі своїм народом та завжди буде невід’ємною частиною громадянського суспільства України.
Голови райадміністрації і ради, звернулися до благочинних усіх християнських конфесій з пропозицією започаткувати в населених пунктах району загальнохристиянські молитви, які б згуртовували людей. Проводити такі заходи запропонували один раз в місяць – у визначену дату і час.
- Коли люди, незважаючи на свої релігійні переконання, зустрічаються і разом моляться, не роблячи ніяких поділів поміж собою, це може бути дуже добрим прикладом для наслідування, та ставлення людини до людини, показувати справжні цінності, - зазначив отець Василь.
Відтак, у місті Рахів, міжконфесійну молитву ,,За мир в Україні”, проведуть вже завтра, 13 березня, о 19.00 год., на площі перед Будинком культури. Долучитися до заходу пропонують всім містянам. Такі молитви відбудуться в усіх населених пунктах Рахівщини.
Ще одне питання, яке підняли керівники району Павло Басараба і Василь Дан – проблема сміття, яка вже не перший рік залишається проблемою номер один. 
- Було б неправдою говорити, що проблема сміття нова. Загалом, для того, щоб зменшити обсяги сміття в населених пунктах, потрібно небагато – просто його сортувати. Відтак  кількість сміття зменшиться на 80 %, та дасть можливість навіть заробити на ньому. Вже не новина, що відходи, наразі, найвигідніший бізнес у світі. На Рахівщині найчастіше його просто підпалюють або викидають у ліс або річку. Однак, такі дії спричиняють значне  забруднення атмосферного повітря, води та неабияк впливають на здоров'я. Наразі, затверджено районну програму, на яку виділено 300 тис. грн., та вже придбано гідравлічний прес для картону, пластику, брикетування відходів. Таке устаткування планується закупити на кожен ,,кущ” району, - розповів Павло Басараба.
- Сміття можна переробляти знову в ресурс – і робити з нього або речі, або енергію. Але для того аби налагодити таку переробку, необхідне розуміння кожного мешканця Рахівщини. А головне – небажання жити у смітті, - зазначив Василь Дан.
З подібним стикаються і священнослужителі, адже у поминальні дні, прийнято не тільки молитися за померлих, але й нести на могили квіти та вінки. Подібні прикраси мають поганий вплив на зовнішнє середовище і шкідливі для здоров’я.
- Пластикові квіти та вінки потім відносять на сміттєзвалище і з часом пластмаса потрапляє у ґрунт та отруює його. Але це ще не найгірше: буває, що люди у селах їх потім спалюють. Так продукт горіння пластмаси, який шкіливий для здоров’я, потрапляє у повітря. Але ж могили можна прикрасити і живими квітами, - зауважив отець Ласло. – З поваги, на День народження чи якесь інше свято, дарують живі квіти. Чому ж мертвим пластмасові!? Хіба вони не заслуговують на таку ж повагу? 
На завершення круглого столу отці подякували представникам влади за запрошення, а ті - за те, що відгукнулися. 

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.