Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

5 способів навчитися не переїдати

Постійне переїдання приносить немало проблем. Апетит можна зменшити, дотримуючись простих правил. Ними поділилася дієтолог Оксана Скиталінська.

"Припинити переїдати дуже складно, особливо, коли скрізь багато висококалорійної та легкодоступної їжі. Майже кожен з моїх пацієнтів скаржиться на так званий "вечірній жор". Багато хто з них знає, що і як необхідно їсти, та навіть починає свій ранок ідеально — з омлету та кави. В обід також все більш-менш стримано та культурно. Та вже після 16:00 починаються пошуки "чого б такого пожувати", а найстрашніша пора настає ввечері, коли з'їдається все, що є на кухні, і часто трапеза триває до настання півночі", - каже дієтолог.

1. Вживайте більше натуральних продуктів, що містять вітаміни, мінерали необхідні для біохімічних процесів.

Після булочки, печива або бублика ви отримаєте лише "порожні" калорії та швидкі вуглеводи, які нічого не дадуть організму, окрім шалених стрибків глюкози та інсуліну. Крім того, вже за 30 хвилин знову захочеться їсти. Тому віддавайте перевагу капусті, ягодам, грибам, бобовим, зелені тощо.

2. Не ігноруйте жири

Авокадо, оливкова олія, вершкове масло високої жирності, кокосова олія, насіння льону та чіа — саме вони надають відчуття ситості.

3. Додавайте природні "приглушувачі" апетиту — харчові волокна, серед яких насіння чіа, бобові, спеції, куркума та сік грейпфрута.

4. Їжте уважно

Треба усвідомлено наповнювати свою тарілку та класти до рота щось їстівне. Коли щось читаєш або дивишся в екран монітора, рука автоматично тягнеться до їжі, яка, зазвичай, не дуже здорова та корисна. Але увага у такі моменти зосереджена на цікавому сюжеті.

5. Спробуйте переривчасте голодування

Ми часто чули багато історій про "чудодійні" властивості голодування, але воно підходить далеко не всім. А от "переривчасте" або циклічне голодування — тобто відмова від прийому їжі на 8 або 16 годин людям, які мають схильність переїдати та набирати зайву вагу, може піти на користь. Для цього треба просто пропустити один прийом їжі — вечірній, а на другий день — і вечірній, і ранковий. А ось наступний її прийом вже має бути якісними та багатим на білки — яйця, рибу, кисломолочні продукти, пюре з добре проварених бобових.

Це знижує масу тіла, нормалізує рівень цукру в крові, оздоровлює серце, зменшує приховані запалення, що є початком процесів старіння та багатьох хвороб, захищає мозок від погіршення пам'яті.




Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.