Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Завтра — Стрітення Господнє: що не можна робити в свято

Завтра, 15 лютого, християни відзначають одне з 12 головних церковних свят — Стрітення Господнє. Це радісне свято, яке символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Є для Стрітення і свої заборони, яких віруючим людям варто дотримуватися.

Дзеркало Закарпаття зібрало інформацію про те, що не можна робити 15 лютого.

Традиції та прикмети на Стрітення
На Русі на Стрітення визначали початок весняних земляних робіт. Вважалося, що саме в цей день зима повертає, «зустрічає» весну. Головна прикмета свідчить, що «сонце — на літо, зима — на мороз», що означає швидку весну і тепло у випадку сонячної погоди і затяжні проводи зими у випадку морозу. До речі, за старим стилем Стрітення припадає на 2 лютого, а сьогодні саме в цей день прийнято витягувати бабаків з нори і запитувати у них, як довго ще триватиме зима.

Що потрібно зробити на Стрітення
Під час урочистого богослужіння в цей день освячують свічки. Їх треба зберігати весь рік, використовуючи для особливо важливих молитов, наприклад, за здоров’я хворої людини, під час пологів або грози. В Україні ці свічки отримали назву «громичні» — предки вірили, що вони оберігають від грому і негоди в будь-який час року, захищають будинок і людей від удару блискавкою. Першу освячену свічку слід запалити відразу після повернення додому після служби, щоб «мороз посіви і дерева не побив».

На Стрітення Господнє не можна:

- лаятися, сваритися;

- робити прибирання;

- вишивати;

- прати;

- працювати в городі;

- митися.

Заборона, яка стосується купання, відноситься лише до лазні. Купатися в лазні у великі свята заборонялося тому, що для цього потрібно спочатку добряче попрацювати: наколоти дров, наносити води, стежити за пічкою протягом кількох годин. Тому люди, які приймають душ, можуть спокійно це робити і не боятися, що порушують заборону.

В далеку дорогу на Стрітення відправлятися не варто. Наші пращури вірили, що через мінливу погоду в свято в дорозі можуть бути серйозні неприємності, тому намагалися далеко від дому не їхати. Існує навіть прислів’я: «На Стрітення вирушиш в дорогу — скоро додому не повернешся».

Винятком заборони на всяку роботу є робота, яку потрібно виконати на благо інших людей.

Якщо 15 лютого вдається відкласти всі справи, потрібно відвідати церкву, адже у храмі на честь свята відбувається особливе, урочисте богослужіння, а також служиться молебень. Не варто ігнорувати цю традицію, якщо є можливість дотримуватися її у велике свято.

Крім того, відвідавши церкву, можна взяти стрітенські свічки, які в свято освячуються спеціальним чином. Свічки потрібно зберігати протягом року, а коли будуть спіткати труднощі або негаразди, запалювати їх для молитовного звернення до Бога.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.