Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Українцям напророкували зниження цін на бензин: названі терміни

На світовому ринку нафти ціна за барель знизилася і стабілізувалася, що може призвести до зниження цін на бензин в Україні вже через два тижні. Про це розповів аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко.

Експерт прокоментував прогноз Нацбанку, який в своєму звіті заявив про подорожчання бензину на 10,8%. "Думаю, їх прогноз заснований на тому, як сильно вони намагаються утримати курс гривні по відношенню до євро і долара. Але я б звернув увагу фахівців НБУ, що є ще основна частина - це світовий ринок нафти, який спрогнозувати взагалі неможливо, і як він себе поведе сказати дуже складно", - говорить аналітик.

За його словами, ціна бензину залежить не тільки від того, скільки коштує нафта на світовому ринку, а й від коливань курсу гривні до долара і податкової складової. А НБУ виходить лише з можливих валютних коливань.

"До Держбюджету України на 2018 рік гривня закладена по 30 за долар. Мабуть, це і є ті 10%, які прогнозує Нацбанк", - відзначає Сіренко.

При цьому аналітик зазначає можливе падіння цін на паливо через зниження світових цін на нафту, однак ринку треба дати два тижні, щоб відреагувати на коливання.

"Зараз ми закупаемо дороге паливо, за два тижні воно буде розпродано, і вже буде заходити по меншій вартості. Тоді в праві вимагати зниження ціни на бензин", - заявив Сіренко.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив керівництву Державної фіскальної служби і Антимонопольного комітету розібратися з ціноутворенням на ринку палива в Україні.

Джерело
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.