Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Науковці назвали популярний продукт, який негативно впливає на печінку

Дієтологи з Гранадського університету (Іспанія) стверджують, що регулярне включення соняшникової олії та риб'ячого жиру в раціон є істотною загрозою для здоров'я печінки.


Під час експерименту вчені годували щурів їжею з добавками різних олій, серед яких був риб'ячий жир, а також оливкова та соняшникова олії.
При довгостроковому включенні в раціон риб'ячого жиру і соняшникової олії в тканинах печінки тварин відбувалися незворотні порушення. В результаті у піддослідних щурів розвивалися зміни печінки, що призводять до не алкогольного стеатогепатиту – важкої форми не алкогольної жирової хвороби печінки.
Риб'ячий жир негативно впливає на здоров'я печінки - фото 225848
Риб'ячий жир негативно впливає на здоров'я печінки / EvriKak

За словами вчених, ця ситуація відбувається через відкладення жиру в тканинах печінки та, як наслідок, запалення і пошкодження її клітин. Це, у свою чергу, підвищує ймовірність розвитку цирозу і злоякісних пухлин органу.
Оливкова олія була визнана найбільш безпечною для організму людини й, зокрема, для його печінки.
Прийом соняшникової олії підвищував ризики розвитку фіброзу печінки, негативно впливав на структуру органу й експресію генів, активізував процеси окислення в клітинах печінки.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.