Головна > Закарпаття / Політика > Через 10 років: Москаль має намір відібрати у Балоги 350 гектарів землі в курортній зоні в Закарпатті (ДОКУМЕНТИ)

Через 10 років: Москаль має намір відібрати у Балоги 350 гектарів землі в курортній зоні в Закарпатті (ДОКУМЕНТИ)


14-11-2017, 18:00. Розмістив: redaktor
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль має намір відібрати від свого політичного опонента Віктора Балоги 350 гектарів землі, які той отримав рівно 10 років тому


Сьогоднішню заяву Геннадія Москаля про те, що ще в 2007 році Віктор Балога незаконно отримав 350 гектарів землі під неіснуючий курорт, могла б шокувати. Але насправді, ця тема вже доволі стара і підняв її Москаль не першим.
Про що мова. У 2007 році Віктора Балогу призначили керівником Секретаріату Президента Віктора Ющенка. І саме тоді Віктор Балога вирішив використати посаду для певних приватних інтересів. Біля курорту "Синяк" у Балоги дача. Це там де колись було лісництво. А поруч неймовірно гарні місця.
Про схему, за якою Балога вирішив забрати собі землю, першим викрив тодішній голова фракції БЮТ в облраді Андрій Сербайло. Він розповів, що Мукачівська районна рада, яку тоді очолював ніхто інший як майбутній сват Балоги Гелетей, створює так званий Центр розвитку туризму "Синяк". Під цей Центр, у якого не було на рахунку жодної копійки, виділяється 350 га землі. Бцуло передбачено, що забудовник збудує крупний туристичний комплекс, а сума інвестиційного проекту склала 142 млн. євро.
Новостворене комунальне підприємство Центр розвитку туризму "Синяк" подало в обласну раду документи на погодження будівництва туристичного комплексу. І вже у вересні 2006 р. керована балогівцями облрада погодила «Центру» матеріали про розташування об’єкта під забудову на території 350 га. А контроль за виконанням розпорядження мав виконувати... рідний брат Віктора Балоги - Іван, який на той час був заступником губернатора.
14 листопада 2007 року на той час керівник уряду Віктор Янукович видав розпорядження № 990 про виділення 350(!) гектарів землі у Мукачівському районі під Центр розвитку туризму.
Звичайно, що 80% території складали ліси, а для будівництва об'єктів ці ліси потрібно вирубувати. Не було навіть проектів об'єктів туристичного центру, а ліси вже масово вирубували.
Приблизний розмір втрат лісового господарства склав понад 58 мільйонів гривень. Плюс – збитки спричинені вилученням земель визначені в розмірі 45 мільйонів 555 тисяч гривень.
11122 Власне, після виступів Андрія Сербайла в облраді та критичних публікацій в пресі, яка опонувала родині Балог, рішення про виділення 350 гектарів землі під сумнівний туристичний центр було відмінено у 2008 році. Тоді прем'єр-міністром стала Юлія Тимошенко. 
тимошенко Однак уже в 2011 році, коли Віктор Балога посів посаду міністра МНС в уряді Януковича, тодішній глава уряду Микола Азаров відновив постанову Кабміну про виділення 350 гектарів землі під Центр. 
азаров Таким чином, під туркомплекс дозволили виділити 303,7 га держпідприємства “Мукачівське лісове господарство” та 46,3 га лісів із земель запасу Чинадіївської сільської ради на Мукачівщині.
Звичайно, що Віктору Балозі потрібно було якось легалізувати землі і вийти із зобов'язань щодо будівництва. Тоді ж було вирішено, що на території біля Синяка буде створено регіональний ландшафтний парк на 4,6 тисячах гектарів, а землі, які було виділено під Центр розвитку туризму, просто увійдуть у склад цього парку, яким опікуватиметься область. Балога скинув із себе вантаж інвестиційних зобов'язань,а зиск отримав виключно на зрубаному лісі. 
2016-08-11-18.04.07 Що ж зараз хоче Геннадій Москаль. Він просить главу уряду Володимира Гройсмана скасувати розпорядження Азарова від 2011 року. На думку Москаля, після цього 303 гектари повернуть Мукачівському лісгоспу і ще 44 гектари Чинадіївській сільраді. А якщо повернуть, то можна буде забрати у Балоги дачу, яка, ніби, на цих землях. 
Дача Балоги не на цих землях і легалізована вже давно. А якщо щось і потрібно скасовувати, то скасовувати не розпорядження Азарова, а рішення облради про створення ландшафтного парку. Але суті це не міняє. Якщо Геннадій Москаль хоче якось допекти Віктору Балозі по цій земельній історії, то потрібно порахувати збитки, які були нанесені через масові рубки лісу на цих землях. Тепер ми розуміємо, що рубали безпідставно, бо не було ніякого проекту щодо будівництва об'єктів туризму. 
Ну і ще. Варто нагадати, що у тому ж таки Синяку Балога отримав ще деякі земельні ділянки. Це було у ті дні 2014 року, коли на Мадані розстрілювали Небесну сотню. Москаль міг би пошукати інформацію про ці земельні ділянки. Але навряд чи він піде на якісь радикальні кроки щодо цих ділянок. Справа в тому, що одночасно з Балогою по сусідству такі ж ділянки в Синяку отримав і нинішній політичний опонент Віктора Балоги - Михайло Ланьо. А Михайло Ланьо нині є політичним партнером Геннадія Москаля, бо фракції "Відродження" та БПП в облраді створили разом з угорцями та Опоблоком коаліційну більшість.
Степан Форкош для Prozak.infoПовернутися назад