Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Міністр запевнила, що жодна школа з угорською мовою навчання не буде закрита

Міністр запевнила, що жодна школа з угорською мовою навчання не буде закрита


В Берегово з робочим візитом у супроводі директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія, голови Державної інспекції навчальних закладів України Руслана Гурака,нардепа Валерія Лунченка відвідала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Символічно, що на початку виступу міністр привіталася із присутніми у залі угорською мовою "j? napot k?v?nok".
Високопосадовець презентувала нещодавно прийнятий народними депутатами Закон "Про освіту" для освітян та громадськості Берегівщини та у формі відкритого діалогу обговорила нюанси його імплементації. Особливу увагу було приділено статті 7 цього закону, де йдеться про навчання національних меншин. Міністр освіти зазначила, що українське законодавство не забирає можливість у представників національних меншин вчитися рідною мовою, однак надає можливість відповідно оволодіти державною мовою та стати конкурентноздатним під час обрання вишу й на ринку праці. Вже закладені кошти на підвищення кваліфікації вчителів, зокрема зі шкіл з угорською мовою навчання, та додаткової зарплатної надбавки.

Лілія Гриневич вислухала та відповіла на ряд запитань. Так, директор української гімназії Володимир Кенийз підняв тему підвозу учнів з району у місто та необхідність корегування програми "Шкільний автобус", що діє виключно для сіл. Також звернув увагу на те, що наразі тести ЗНО, зокрема з історії, подекуди спрямовані на автозапам'ятовування, а не власне розуміння.

Наступний мовець Лойош Сіладі, учитель математики коледжу при ЗУІ ім. Ф. Ракоці II, акцентував на складності складання ЗНО з української мови, особливо для учнів зі шкіл з угорською мовою навчання. Торкнувся також проблематики методики викладання української мови та потреби послідовності в переході з одного ступеня освіти до іншого, уникаючи розривів у отриманих знаннях.

Ілдика Орос, ректор ЗУІ ім. Ф. Ракоці II, очільниця Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства, наголосила на потребі давати вільний вибір батькам на мову навчання дітей та підняла питання дворівневого складання ЗНО.
Юлія Рішко, вчитель гімназії з угорською мовою навчання розповіла про складнощі пов'язані з браком підручників для дітей, для котрих угорська мова є рідною.

Міністр запевнила, що жодна школа з угорською мовою навчання не буде закрита і в законі про загальну середню освіту буде доопрацьована можливість навчання на мові національних меншин. Також Лілія Гриневич зазначила, що, хоча не вона приймає закони, проте на боці наших освітян буде переконувати народних депутатів у Верховній Раді під час прийняття закону про загальну середню освіту залишити право в школах на навчання мовою національних меншин. Також будуть враховуватися озвучені педагогами нюанси для покращення засвоєння і надалі володіння українською мовою для угорськомовних дітей, застосовуючи особливі методи викладання української мови та спеціальні термінологічні словники. Також діятимуть мовні рівні володіння державною мовою згідно з європейськими мовними рекомендаціями. Крім того в області створюється робоча група, де з участі ініціативних педагогів зі шкіл з угорською мовою навчання будуть напрацьовані зауваження та рекомендації у ракурсі нового освітнього закону.

Насамкінець Лілія Михайлівна засвідчила свою шану угорській громаді, зазначивши, що серед тих, хто захищає Україну, її суверенітет та територіальну цілісність, були і є воїни саме угорської національності, нагадавши при цьому, що одним із перших, хто загинув у зоні АТО - берегівчанин Роланд Попович.

Принагідно під час зустрічі з міністром обговорили різні питання освіти міста. Також передав пані Гриневич пам'ятний подарунок - книжку з угорськими казками українською мовою.
Міністр запевнила, що жодна школа з угорською мовою навчання не буде закрита
Міністр запевнила, що жодна школа з угорською мовою навчання не буде закрита
Міністр запевнила, що жодна школа з угорською мовою навчання не буде закрита
Міністр запевнила, що жодна школа з угорською мовою навчання не буде закрита
Міністр запевнила, що жодна школа з угорською мовою навчання не буде закрита


ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ
  1. Вишиванка як унікальний код твого краю. Від Луганська до Львова – особливості вишиванок кожного регіону (фото)
  2. Пейзаж гори Піп Іван переміг на міжнародному конкурсі фотографії Wiki Loves Earth 2016 (ФОТО)
  3. Бійці 128-ї бригади не перестають дивувати всю Україну (ФОТО)
  4. Закарпатка у "бікіні" підкорила суддів та завоювала призове місце на Чемпіонаті світу
  5. Жахлива аварія на Рахівщині: водії обидвох авто загинули на місці події
  6. Російські ЗМІ стверджують, що на Закарпатті знаходиться база інопланетян/ВІДЕО
  7. Пастух із Карпат до сліз розсмішив користувачів соцмереж: "Люба людина тут бути не годна!"
  8. УВАГА! Коли працівник ДАІ має право зупиняти автомобліь?
  9. ДТП у Ясіня: 21-річна жителька Львова влетіла в опору моста (ФОТО)
  10. Цікаво! Вся правда про те, як українці стають справжніми "хохлами"