Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Понад 87 тисяч закарпатців отримали медикаменти за урядовою програмою «Доступні ліки»

Урядова програма «Доступні ліки» стартувала по всій країні 1 квітня п.р. з метою збільшити прихильність до лікування пацієнтів, які страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та бронхіальну астму, тобто - лікуватись систематично. Це зменшить ризики виникнення загрозливих ускладнень протікання хвороб та подовжить тривалість життя в Україні.
Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці, яка на добровільних засадах виявила бажання брати участь в урядовій програмі, певних медикаментів безкоштовно або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу. Лікар у рецепті вказує непатентовану міжнародну назву лікарського засобу, а в аптеці хворий самостійно визначає для себе препарат якого виробника він придбає.
Для Закарпаття на реалізацію урядової програми «Доступні ліки» цього року передбачено 16 млн. 153 тисячі гривень. Станом на 1 серпня область отримала 7 млн. 179 тисяч. Кошти розподілені між районами та містами краю, а місцева влада - між визначеними на місцях медичними установами.
Стовідсотково використовують кошти у Міжгірському, Перечинському, Великоберезнянському, Воловецькому районах та місті Чоп. Водночас місто Мукачево станом на 1 серпня використало лише 22% виділених коштів на цю програму, Берегівський район – 48%, Виноградівський – 48 % та Тячівський - 50%.
В області до програми долучились 239 аптечних закладів, із якими 18 розпорядників коштів в районах та містах області заключили відповідні угоди. Медичні працівники в рамках програми «Доступні ліки» виписали 166 тисяч рецептів, аптечними закладами подано звітів на відшкодування вартості ліків на суму
4 мільйона 957 тисяч гривень. . Загалом 87 тисяч 547 закарпатців уже скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 118 тисяч 491 рецепт, середня вартість якого складає біля 40 гривень.
З 1 серпня реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою «Доступні ліки», розширено до 199 препаратів. 32 лікарських засобів, хворі можуть отримати абсолютно безкоштовно, - інформують у департаменті охорони здоров’я.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.