Головна > Україна > Прийом до ВНЗ в 2019 році: нові умови

Прийом до ВНЗ в 2019 році: нові умови


6-12-2018, 19:38. Розмістив: redaktor
Міністерство освіти і науки України оприлюднило нові правила прийому у вузи на 2019 рік.

У 2018 році в Україні розробили проект Умов прийому у заклади вищої освіти на 2019 рік. Про це повідомляє osvita.ua.
В даному проекті пропонується скоротити терміни вступної кампанії, проводити творчі конкурси до основної сесії ЗНО, першочергове зарахування тих, хто надалі бажає працювати в селах тощо.
МОН пропонує в наступному році для вступу до ВНЗ будуть приймати сертифікати ЗНО 2018 і 2019 років з усіх предметів. Подати також можна буде сертифікати ЗНО за 2017 рік, однак крім оцінок з іноземних мов - англійської, французької, німецької та іспанської.
Зміни в терміни вступної кампанії
На бакалавра реєстрація електронних кабінетів розпочнеться за 9 днів до початку подачі заяв - 1 липня, а сам прийом заяв і документів на бюджет буде проходити з 10 до 22 липня. Загальне скорочення - 3 дні порівняно з 2018-м. В той же час можливість реєстрації електронних кабінетів буде відкрита до 30 серпня, щоб через них могли подати заяви вступники на заочну форму навчання на контракт.
Заклади вищої освіти також повинні будуть попередньо узгоджувати графік проведення конкурсів з Міністерством освіти. Таким чином у МОН вважають, що буде усунуто дублювання днів проведення конкурсу з однією і тією ж спеціальністю в різних університетах.
З 2019 року в Україні запрацює механізм першочергового зарахування вступників в медичні і педагогічні вузи, які захочуть працювати у сільських місцевостях. Це буде стосуватися вступників на спеціальності галузей знань "Освіта/Педагогіка" та "охорона Здоров'я", які укладуть угоду про відпрацювання не менше 3 років у селі або селищі міського типу. Така новація дозволить поліпшити рівень кадрового забезпечення в освітній та медичній сферах у сільській місцевості.
Також можливо буде розширена практика встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності.
Для вступу в магістратуру буде збільшено перелік спеціальностей, на які доведеться здавати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Зокрема, планується додати спеціальність "Музеєзнавство, пам'яткознавство", "Менеджмент соціокультурної діяльності", "Інформаційна, бібліотечна і архівна справа", а також всі спеціальності галузей знань "Богослов'я", "Соціальні та поведінкові науки", "Управління і адміністрування", "Інформаційні технології", "Публічне управління та адміністрування".
Вперше в цьому році передбачається набір абітурієнтів на молодшого бакалавра за двома сертифікатами ЗНО. Але це стосується тільки на небюджетні конкурсні пропозиції.
Для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста за спеціальністю "Економіка"та спеціальностями галузі знань "державне Управління і адміністрування" треба буде подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. А для вступу на базі молодшого спеціаліста бакалавра або магістра медичного спрямування обов'язковим буде сертифікат про складання Ліцензійного інтегрованого іспиту Крок М.

Повернутися назад