Головна > Україна > Критика подарункових бебі-боксів розпочалася

Критика подарункових бебі-боксів розпочалася


11-10-2018, 10:00. Розмістив: redaktor
Безоплатний подарунок від уряду для потреб новонародженого вже викликав нарікання у молодих матусь. Правда, більшість скарг більше нагадують капризи.

Перші "бебі-бокси" в Україні мали роздати ще на початку вересня, але на руки породіллі їх отримали лише в середині місяця. Спочатку молоді матусі були в захваті від вмісту, однак через кілька тижнів то тут, то там жінки почали висловлювати невдоволення абсолютно безкоштовним подарунком.

"Памперси не ті"
Найбільше нарікань на підгузки, мовляв, в набір поклали найдешевші, які тільки можна знайти на ринку.
"Памперси "Хелен Херпер" найдешевші, і багатьом вони не підходять - викликають алергічну реакцію, особисто моїм дітям вони не підходять", - говорить мати чотирьох дітей Олена.
"Памперс одягнули з боксу, роздратування через 2 години на всю попу" - пише Артем.
У відповідь на невдоволення матусі з досвідом стали на захист підгузників, мовляв, якістю задоволені, а якщо ця фірма дитині не підійшла - треба спробувати інші.
"Це індивідуально. Поклали б "памперси", миттю б набралося коментарів, навіщо "памперси", від них попрілості, краще "хаґґіс". А слідом - які "хаґґіс", на них суцільні алергії, чому не "ліберо". Потім проявлять себе прихильники "Белла хеппі" і так далі.", - резонно каже Тетяна Забава.
Думка фахівця:
- Знати точно з якою вагою народиться дитина не можна, тому в боксі повинні бути підгузники і одиничка, і двієчка. Якщо розмір не підійшов, будуть проблеми - і попрілості, потертості, все буде виливатися. Упаковка памперсів повинна бути запечатана - і добре, що в боксі вона така і є, а не поштучно. В середньому, дитині з нормальною шкірою, при правильному використанні підгузника, повинен підійти будь-якої фірми. Як варіант, можливо потрібно було б покласти упаковки різних виробників, щоб мама спробувала різні, - вважає педіатр Ірина Лебідь.

"На текстуру і колір"
На другому місці за скаргами - текстиль: деякі матусі назвали бокс "радянською скринею" з немодними принтами і світлими тонами, деякі скаржилися на тканину, а також якість.
"Частково речі не якісні: у мене повзунки з тканини як "сімейки" шиють, пелюшка - марля: після прання при 30°С сіла і порвалася. Гарні ковдра і рушник. Плед - серветка з акрилу. І правда краще вже ваучер або гроші", - говорить Саша Виноградова.
"Пелюшка-марля", насправді, зроблена з тонкого і ніжного на дотик мусліну. Ця особливість текстури дозволяє сповити дитину досить щільно, без натираючих складочок і заломів, і в той же час залишає можливість повітрю вільно циркулювати, кажуть досвідчені матусі. Також світлі тони в дитячому наборі виправдані.

"Білий колір вибраний правильно, всі плями відпираються простим милом і завжди можна відбілити чимось не шкідливим, всі дитячі речі білого кольору відпираються з першого разу", - ділиться досвідом Тетяна Оніщук.
Думка фахівця:
- В одязі світлих тонів менше шансів, що фарба позначиться на дитині, менше шансів, що на тілі ворсинки залишаться. Наші бабусі та прабабусі завжди віддавали перевагу світлому одягу. Комусь подобається бавовна, хтось вибирає легкі одежинки, комусь потрібно, щоб був начіс всередині - не вгадаєш!

"Потрібно інше"
Деякі мами хотіли б знайти в боксі інші речі.
"У державному наборі немає аспіратора для носика і газовідвідної трубки для немовлят. Добре б, якби замість масла і присипки або брязкальця були більш необхідні речі. Як на мене, не треба класти індивідуальні товари, які далеко не всім підходять (підгузки, соски, дитячий одяг, засоби для догляду (дитяча "хімія"), іграшки певних брендів) - адже це все не всім підходить і справа смаку і можливостей батьків. А ось стандартні товари, що не мають вимог по бренду, формою, розміром і кольором, необхідні на перші місяці, або пару років життя - дуже потрібні. А витрачати кошти сімейного бюджету на те, що потрібно на короткий період - жаба давить", - говорить Тетяна Онищенко.
"Було б чудово, якби ще поклали теплий велюровий комбінезон. А на рахунок підгузників, не пам'ятаю їх ціну, але досить позитивні відгуки, можливо, підійдуть. А ще б хотілося, щоб поклали дитяче масло і обіцяну літературу по догляду за немовлям, а не тоненьку брошуру. Ковдра дійсно дуже мила, а тоненька муслінова пелюшка в магазинах зовсім не дешева. А витерти ніжну шкіру немовляти, те, що треба!" - пише Оля.

Тим часом
У Черкасах мами не хочуть вишиванки і диски з колисковими
Черкаським молодим матусям пощастило двічі: окрім бебі-боксу, який вони отримають від держави, як і інші породіллі, їх чекає ще один набір - від мерії. Днями місцевий виконком затвердив порядок, за яким дитяче придане буде вручатися сім'ям, пообіцявши, що в коробці будуть речі тільки першої необхідності. Ціна цього подарунка - 2 тисячі гривень, за все платить місцевий бюджет. Така ініціатива городянам дуже сподобалася, поки вони не побачили, що ж покладуть у мерський бебі-бокс. Як виявилося, речі першої необхідності" це: диск з українськими колисковими, вишиванка, дитяча книга, книга "Наш малюк", олія, присипка, пляшечка, комплект постільної білизни і, власне, коробка. Багато хто відразу ж заявили, що така ініціатива - не більше, ніж піар і відмивання грошей, оскільки "начинка" подарунка, за великим рахунком, марна.
"Дуже скромний набір, а головне нічого потрібного малюкові немає, хіба що коробка", - пише Ольга Орел.
"Особливо вишиванка потрібна", - сміється Анна Самошкіна.
"Шаровари забули - ну з голою попою, як зараз", - іронізує Раїса Кузмишова.
Також черкащани відзначили стратегічну важливість диска з колисковими, мовляв, такі носії застаріли ще років 10 тому, і пісні багатьом сім'ям просто ні на чому буде слухати. Мерський бебі-бокс був розкритикований в пух і прах.

"Дайте грошима"
Чиновники до гласу народу прислухалися до 18 жовтня чекають пропозицій від городян, що класти в коробку, раз вже гроші на проект виділено. Єдина умова - політ фантазії обмежити суворими рамками 2 тисяч гривень. Серед черкаських матусь почались гарячі дискусії.
Також матусі зазначили, що цей бокс хотіли б отримати в пологовому будинку, а не ходити за ним в органи соцзабезпечення.
"Подарунок повинен бути подарунком, а не соціальною допомогою, на яку потрібно витрачати час і нерви в чергах", - говорить Ірина Миколаївна.
Всі пропозиції, що надійшли в мерії обіцяють вивчити, і після представити громадськості новий список, що покладуть в черкаський "бебі-бокс".

Повернутися назад