Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » До уваги суб’єктів господарювання, що здійснюють операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг

До уваги суб’єктів господарювання, що здійснюють операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг

До уваги суб’єктів господарювання, що здійснюють операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послугЗ 01 січня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р. № 265/95-ВР

Варто зазначити, що завдяки Закону № 71 зміни торкнулись і сфери застосування РРО, що регулюється Законом № 265. Так, серед іншого зазнала змін ст. 3 Закону № 265. Тож розглянемо основні зміни, які набрали чинності з 1 січня 2015 року.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки, для подальшого її переказу зобов’язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;{ Пункт 2 статті 3 в редакції Закону N 71-VIII ( 71-19 ) від 28.12.2014 } 3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; 4) забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення; 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів;{ Пункт 5 статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законами N 2746-III ( 2746-14 ) від 04.10.2001, N 5463-VI ( 5463-17 ) від 16.10.2012 } 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;

7) подавати до органів доходів і зборів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Водночас з 1 січня 2015 року абз. 2 та 3 п. 7 ст. 3 Закону № 265 викладено в редакції, що передбачена Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів” від 06.12.2012 р. № 5518-VI, ураховуючи зміни, внесені Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” від 04.07.2013 р. № 406-VII.

Отже, оновленими абз. 2 та 3 п . 7 ст. 3 Закону № 265 передбачено:

1) суб’єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, що до них приєднані;

2) суб’єкти господарювання, які використовують такі РРО, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг), та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам’яті зазначених РРО.

Тимчасово до 1 липня 2015 року суб’єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог Закону № 265 при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів НБУ, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

(п. 8 р. ІІ “Прикінцеві положення” Закону № 265)

Водночас з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти (абз. 2 п. 8 р. ІІ “Прикінцеві положення” Закону № 265).

Варто зауважити, що зазнала змін також і ст. 9 Закону № 265, яка визначає перелік випадків, коли РРО та розрахункові книжки не застосовуються.

Так, п. 1 ст. 9 Закону № 265 відтепер не стосується незастосування РРО при наданні послуг.

До лав банківських послуг, при здійсненні яких застосовується РРО, потрапили операції комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу (п. 2 ст. 9 Закону № 265).

У зв’язку з виключенням п. 3 зі ст. 9 Закону № 265 з 1 січня 2015 року при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти в разі, якщо ці операції виконуються в касах уповноважених банків, потрібно застосовувати РРО.

Відповідно до п. 296.10 ПКУ платникам єдиного податку ІІ і ІІІ (фізичним особам – підприємцям) груп потрібно застосовувати РРО. Зазначене не стосується тих платників ІІ і ІІІ груп, які займаються діяльністю на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.

Застосування РРО платниками ІІ і ІІІ груп розпочинається:

– для платників єдиного податку ІІІ групи – з 01 липня 2015 р.;

– для платників єдиного податку ІІ групи – з 01 січня 2016 р. (абз. 15 і 16 п. 110 р. І Закону № 71).

Платники єдиного податку І групи РРО не застосовують.

Водночас згідно з п. 28 підрозд. 10 р. ХХ ” Перехідні положення” ПКУ платники єдиного податку ІІ і ІІІ (фізичні особи – підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

У зв’язку з виключенням п. 13 зі ст. 9 Закону № 265 з 1 січня 2015 року при здійсненні операцій з продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції) необхідно застосовувати РРО.

Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

(абз. 3 п. 8 р. ІІ “Прикінцеві положення” Закону № 265)

Як видно, черговим неприємним моментом для суб’єктів господарювання є заміна РРО, що були введені в експлуатацію до 1 січня 2015 року і які передають тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій. Звичайно ж, це “задоволення” не з дешевих.

За матеріалами ДПІ у Рахівському районі скачать dle 11.3
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.

ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ
  1. Вишиванка як унікальний код твого краю. Від Луганська до Львова – особливості вишиванок кожного регіону (фото)
  2. Пейзаж гори Піп Іван переміг на міжнародному конкурсі фотографії Wiki Loves Earth 2016 (ФОТО)
  3. Бійці 128-ї бригади не перестають дивувати всю Україну (ФОТО)
  4. Закарпатка у "бікіні" підкорила суддів та завоювала призове місце на Чемпіонаті світу
  5. Жахлива аварія на Рахівщині: водії обидвох авто загинули на місці події
  6. Російські ЗМІ стверджують, що на Закарпатті знаходиться база інопланетян/ВІДЕО
  7. УВАГА! Коли працівник ДАІ має право зупиняти автомобліь?
  8. Пастух із Карпат до сліз розсмішив користувачів соцмереж: "Люба людина тут бути не годна!"
  9. ДТП у Ясіня: 21-річна жителька Львова влетіла в опору моста (ФОТО)
  10. Цікаво! Вся правда про те, як українці стають справжніми "хохлами"

«    Червень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930