Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Музей Закарпатської Гуцульщини

Ясіня, велике селище у самому серці Гуцульщини. Звідси видно найбільші хребти Українських Карпат: і Горгани, і Свидовець, і саму Чорногору.


Селище славиться не тільки гарними краєвидами, а ще й архітектурою. Тут і Вознесенська (Струківська) церква побудована ще у 16 ст. – у червні 2013 року увійшла до числа українських дерев'яних церков, включених до Списку світової спадщини ЮНЕСКО, єврейське кладовище (19 ст.), церква Різдва Богородиці (поч. 20 ст.), костьол Петра і Павла (1814 р.), Покровська церква (1903 р.).
Для того, щоб Ясіня стало ще привабливішим для туриста, у 2016 році на території селища розпочали реалізовувати ще один проект - ,,Музей Закарпатьскої Гуцульщини”.Вчора, 03 жовтня, під час свого візиту, очільники району Павло Басараба і Василь Дан зустрілися із селищним головою Едуардом Зелінським для того, щоб оглянути на якому етапі знаходиться реконструкція будівлі, в якій згідно задуму, будуть розміщуватися гуцульські експозиції кожного населеного пункту Рахівського району.
Раніше приміщення використовувалося як клубний заклад присілку Свидовець. Реконструкцію будівлі розпочали ще у 2010 році, тоді замінили крівлю та відновили пошкоджені стіни. Минулого року замінили вікна, двері та провели внутрішні оздоблювальні роботи. Реалізація даного проекту стала можлива за підтримки районного керівництва. Так, у 2017 році з районного бюджету виділено 200 тис. грн., таку ж суму надано із місцевого бюджету.
Наступний етап – облаштування входу у музей. Для цього залучатимуть майстрів різьби по дереву.
Реалізація даного проекту покликана зберегти цінні та рідкісні твори народного мистецтва та продемонструвати культуру і побут гуцулів Рахівщини.

Прес-служба Рахівської РДА

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.