Головна > Новини / Рахівщина > Відбулося чергове засідання організаційного комітету фестивалю ,,Барви карпатського ліжника”

Відбулося чергове засідання організаційного комітету фестивалю ,,Барви карпатського ліжника”


11-06-2018, 12:35. Розмістив: redaktor
8 червня, в селі Кваси, що на Рахівщині, відбулося засідання організаційного комітету Міжнародного фестивалю ліжникарства ,,Барви карпатського ліжника”.


У засіданні взяли участь: голови Рахівських райадміністрації і райради Павло Басараба та Василь Дан, голови Косівської райради і адміністрації Павло Ванджурак та Віталій Кічеряк, директор Комунального закладу ,,Гуцульська Гражда” Василь Лосюк, Квасівський сільський голова Василь Діміч, голова райорганізації Всеукраїнського товариства ,,Гуцульщина” Іван Беркела, та інші.
На засіданні оргкомітету обговорили організаційні питання проведення фестивалю, концепцію та строки виконання підготовчих заходів.
Нагадаємо, що за задумом організаторів, даний фестиваль буде проходити почергово в кожного із районів засновників заходу. Рахівщині ж випала нагода першій провести Міжнародний фестиваль ліжникарства ,,Барви карпатського ліжника”. До організації фестивалю долучилися і гуцули з румунської Марамарощини.
Як вже повідомлялося, фестиваль відбудеться 12 серпня в селі Кваси, Рахівського районну.
Крім того, під час попередніх зустрічей запропоновано спільно звернутися до ЮНЕСКО з ініціативою щодо включення гуцульського ліжника до об’єктів нематеріальної спадщини.
Довідково. Нематеріальна культурна спадщина - звичаї, форми представлення і вираження, знання і навички, — а також пов'язані з ними інструменти, предмети, артефакти і культурні простори, — визнані співтовариствами, групами і, в деяких окремих випадках, особами як частина їхньої культурної спадщини.
Така нематеріальна культурна спадщина, що передається від покоління до покоління, постійно відтворюється співтовариствами і групами залежно від середовища, що їх оточує, їх взаємодії з природою та історією і формує в них почуття самобутності та спадкоємності, сприяючи тим самим повазі культурної різноманітності і творчості людини.



Повернутися назад