Головна > Новини / Рахівщина > Понад 64 тис. туристичного збору надійшло до місцевих бюджетів Рахівщини протягом січня-травня 2018 року

Понад 64 тис. туристичного збору надійшло до місцевих бюджетів Рахівщини протягом січня-травня 2018 року


5-06-2018, 18:02. Розмістив: redaktor
Туристичний збір є одним із місцевих податків і зборів, що встановлені Податковим кодексом України (далі – ПКУ).
Рішення про встановлення туристичного збору приймають органи місцевого самоврядування. Під час встановлення місцевими радами туристичного збору можуть передбачатися податкові пільги та порядок їх застосування для певної категорії платників збору. При цьому, не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки по справлянню туристичного збору для окремих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, і фізичних осіб або звільняти їх від сплати такого збору
Статтею 268 ПКУ визначено, що платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
Справляння збору може здійснюватися згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, такими податковими агентами:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Рішеннями місцевих рад у Рахівському районі встановлені ставки туристичного збору від 0,5 до 1 відсотка до бази справляння збору.
Базою справляння туристичного збору є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пп.268.5.1 ст.268 ПКУ, за вирахуванням податку на додану вартість (пп.268.4.1 п.268.4 ст.268 ПКУ). 
До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду (пп.268.4.2 п.268.4 ст.268 ПКУ).  
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу,
Форма податкової декларації туристичного збору затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 №636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору».
Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).  Таким чином, декларація з туристичного збору подається податковим агентом до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації.   Слід зазначити, що податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу (неосновне місце обліку, як платник інших податків і зборів).
Фахівці ДПІ у Рахівському районі наголошують, що при складанні податкової декларації туристичного збору необхідно заповнювати всі реквізити, передбачені її формою. Зокрема, у рядках 1.1-1.3 декларації необхідно нараховувати туристичний збір окремо по кожному  об’єкту оподаткування.
Водночас необхідно зазначити, що протягом січня-травня 2018 року надходження туристичного збору до Місцевих бюджетів Рахівського району склали 64,4 тис. грн., що на 17,3 тис. грн., або на 36,8 відсотків більше  проти надходжень за аналогічний період минулого року.
За матеріалами ДПІ у Рахівському районі

Повернутися назад