Головна > Новини / Цікаві новини > Пух тополі насправді захищає від алергії: як — пояснюють лікарі

Пух тополі насправді захищає від алергії: як — пояснюють лікарі


12-05-2018, 21:09. Розмістив: redaktor
У ці дні закарпатці спостерігають за тим як в повітрі літає пух тополі. Та такий густий, що варто лише відчинити вікно, як він опиняється у приміщенні. Це як нікто знає той в кого на подвіррі росте тополя, травень дуже теплий процес утворення тополевого пуху пришвидшився.

Чимало людей нарікають, що в них посилились симптоми алергічної реакції на кшталт чхання та болю у горлі. То пух тополі алергічний чи ні, як запевняють лікарі? 

— Ми досліджували пух тополі, — каже Вікторія Родінкова, докторка біологічних наук, професорка Національного медуніверситету ім. М. І. Пирогова. — Виявилось, що у зразках, зібраних на території сільських місцевостей, майже не було пилку рослин, а от у половини зразків із міста — навпаки. Це можна пояснити явищами турбулентності й повітряних ям між багатоповерхівками — у результаті пилок рослин підіймається вгору й закручується пухом тополі. Тобто пух тополі — лише насіння, це не алерген. Механізм алергії в організмі людини запускає пилок інших рослин. Скажу більше, пух тополі насправді певною мірою захищає алергіків. 

— Невже? 
— Так! Він накопичує довкола себе пилок рослин-алергенів і, як наслідок, зменшує їх концентрацію у повітрі. Пух тополі немовби очищає повітря. — Зазначу, що за звичних умов пух тополі з'являється значно пізніше, — додає Роксолана Головина, дитяча алергологиня обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ. — Але цієї весни через надмірно високу температуру повітря рослини cтали швидше пилкуватись. Саме тепер цвітуть береза, кульбаба, вільха, ліщина, верба. Пилок цих рослин викликає риніт (водянисті виділення з носа), кон'юнктивіт (свербіж очей, почервоніння, сльозотечу), подряпування у горлі. Потрібно бути дуже обережним, щоби пух тополі не потрапляв на кон'юнктиву ока чи на слизову оболонку верхніх дихальних шляхів. 

— При сезонній алергії розвиваються симптоми, схожі на вірусне респіраторне захворювання. Як розрізнити ці недуги? 
Р. Головин: — Алергія не супроводжується підвищенням температури, ломотою у суглобах чи знесиленням. При появі перших симптомів вкрай важливо звернутись до лікаря-алерголога, аби завдяки проведенню молекулярного алергодіагнозу точно визначити алерген та підібрати правильне лікуваня. Варто пам'ятати, що в 30% людей, які потерпають від сезонної алергії, розвивається бронхіальна астма.


Повернутися назад