Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Сьогодні святкують День соборності України

День соборності України — державне свято, що відзначається 22 січня. Воно було встановлене відповідно до указу Президента України № 42/99 від 21 січня 1999 року, в честь дня проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу. У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР), передає Ukr.Media.

 

У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт "Злуки" (Велика Злука) — акт об'єднання українських земель, був обнародуваний у Києві на Софійській площі. Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти єдність і незалежність, Акт Злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу. Єдиною Україна пробула недовго: важке економічне і військове становище, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи.

 

Вже через кілька місяців після проголошення Возз'єднання більшовики зайняли Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття — Чехословаччина. І хоча Акт Злуки 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. На початку 1990-х років, у період руху за відродження незалежної України, вона отримала новий розвиток. Так, в 1990 році у цей день мільйони жителів України вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День соборності. З тих пір кожен рік, 22 січня, на вулицях Києва та інших міст можна побачити живі ланцюги", що символізують об'єднання країни. Так люди відзначають це свято, до того ж проходять і інші урочисті заходи.

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.