Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Цілющі властивості натурального меду на Закарпатті

«Бджоли раді цвіту, люди раді меду» – кажуть у нарді

МЕД – найуніверсальніший лікарський засіб, який широко застосовується в народній медицині. Великий лікар старовини Авіценна стверджував, що щоденне вживання меду уповільнює старість і подовжує молодість. У меді міститься близько 60 корисних для організму мікроелементів, і головним чином – до 90 відсотків сахарози і фруктози – інформує “SvitMedu“.
Хімічний та біологічний склад меду робить його не лише відмінним живильним, але і важливим фармакологічним об’єктом, що має імунобіологічні і протимікробні властивості. Мед є концентрованим висококалорійним продуктом близьким по складу кров’яній плазмі і що істотно відрізняється від інших продуктів харчування. Склад меду досить складний, в ньому міститься більше 70 речовин, що благодійно впливають на організм. У меді виявлена фруктоза – 40%, глюкоза – 35%, невелика кількість сахарози і мальтози, мед також містить до 2% мінеральних солей і до 20% води. У меді відкриті наступні ферменти: інвертаза, діастази, каталаза, оксидаза і протеолітичні ензими, всі ці ферменти необхідні для нормальної роботи організму. Поряд з ферментами в меді виявлений вміст наступних вітамінів: В1,В2,В3,В5,В6,Вс,Е,К,С і каротин. У меді також містяться чинники зростання, антибіотики і білки. Слід зазначити, що мінеральні елементи і вітаміни знаходяться у найвідповіднішій формі для засвоєння їх організмом.
Залежно від того, з яких рослин зібраний нектар, мед набуває тих або інших цілющих властивостей.

  • Гречаний мед
  • Cтільниковий мед
  • Мед яснотки білої
  • Буркуновий мед
  • Еспарцетовий мед
  • Мед коріандру
  • Лавандовий мед
  • Липовий мед
  • Луговий мед
  • Лісовий мед
  • Мед з чорноклена
  • Мед з різнотрав’я
  • Мед з білої акації
  • Мед із сонячника
  • Рапсовий мед
  • Фацелієвий мед
Лікувальні властивості меду:
– мед має здатність пригнічувати життєдіяльність мікроорганізмів, бактерій, грибів, гельмінтів. Під впливом меду гинуть стафілококи, стрептококи, кишкова паличка, затримується розмноження мікобактерій туберкульозу. Найбільшою антибактеріальною активністю володіють темні і янтарні сорти. – сукупний вплив біологічно активних з’єднань меду робить анаболічну дію, покращує окислювально-відновні процеси в сердечному м’язі, мікроциркуляцію, відновлює порушені трофічні функції органів.
– завдяки наявності органічних кислот і вуглеводів мед усуває спазм мускулатури кишечника. Викликає послаблювальний ефект. Найбільш сприятлива дія на рухову і секреторну активність шлунково-кишкового тракту надає 12,5% розчин меду. Присутність біфідогенів благодійно впливає при лікуванні дісбіоза кишечника.
– використання меду сприяє поліпшенню обміну речовин, що виявляється в стабілізації маси тіла, поліпшенні сну, працездатності, зниженні нервової збудливості, больових відчуттів.
– наявність комплексу вітамінів, мінеральних речовин у складі меду приводить до легшого засвоєння заліза, кальцію, магнію, органічних кислот, протеїну, тим самим сприяючи підвищенню рівня гемоглобіну, специфічних і неспецифічних захисних реакцій, стійкості організму до інфекцій, рахіту, анемії, астенічного стану, дії радіації. – мед активізує фагоцитоз і лімфоток, підвищує процеси регенерації при місцевій дії на поверхню рани.
– мед володіє проти токсичною дією, нейтралізує отрути, будучи активатором біотрансформації ксенобіотиків, сприяє їх виведенню з організму.
– мед добре пом’якшує шкіру, усуває сухість і лущення, підвищує тонус шкіри, завдяки чому він широко використовується в косметиці.
Застереження: мед – біологічно активний продукт, і використовувати його треба обережно.
Косметичні засоби на основі меду корисні далеко не для всіх. Перша небезпека – алергія на мед, яка зустрічається в 0,4 % людей. Якщо у вас надчутливість до меду, то використовувати його в косметичних цілях, не порадившись з фахівцем, у жодному випадку не можна. Відмовитися від косметичної продукції на основі меду доведеться і тим, хто страждає розширенням судин на обличчі, при так званих «зірочках», а також при таких захворюваннях, як бронхіальна астма, цукровий діабет і сердечна недостатність.





Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.