Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

В Ужгороді обговорювали майбутній курорт «Свидовець»

В Ужгороді відбулась прес-конференція представників ініціативної групи Free Svydovets.

Йшлося по проект спорудження туристичного комплексу «Свидовець» на Закарпатті та позицію активістів, які протестують проти «Свидовця» на Закарпатті. Всі присутні в один голос заявляли, що будівництво мега-курорту на території Закарпатської області внесе непоправні зміни в екосферу регіону.
Як підкреслила представниця ГО "Зелене досьє" Надія Шевченко, прийняттям рішення про будівництво курорту «Свидовець» Україні порушує Карпатську конвенцію. Вона є другою субрегіональною угодою щодо захисту гірських районів по всьому світі. Угоду у 2003 році в Києві підписали Чехія, Угорщина, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина та Україна.
Звернули увагу присутні і на екологічні наслідки будівництва. Якщо вся долина Чорної тиси буде забудована. То це буде катастрофа для річки. Урбанізація тієї частини недоторканої природи призведе до непоправних змін у екосфері регіону.
Як підкреслила представник ГО «Екосфера» Оксана Станкевич-Волосянчук, розвивати гірськолижні курорти на висоті менше, ніж 1500 метрів є ризиковано не лише в економічному та фінансовому плані, але і з екологічного боку. Ліси не встигають переводити поверхневі води в ґрунти, тому в низовинних районах води не вистачає. Для повноцінної роботи гірськолижного курорту потрібен сніг. Проте, останнім часом погода взимку буває різною. Бувають роки, коли снігу взагалі нема. А для приваблення туристів потрібно використовувати спеціальну техніку. Так, водні гармати потребують колосальну кількість води. Це той ресурс, який вичерпується. Зараз люди, які живуть у селах, можуть підтвердити, що бувають місяці, коли води у колодязях нема.  
«Ми не проти розвитку, але для чого це робити і що це дасть громаді? Чи не зведе на нуль дана діяльність те, що люди мають зараз?», - зазначили експерти.
Як зазначила адвокат МБО "Екологія Право Людина" Софія Шутяк, наразі подано заяви та звернення до Міністерства екогології та природних ресурсів, до Кабінету Міністрів, Президента.
«Ми не боїмося зустрічних дії, ми хочемо діалогу, яким би неприємним він не був. Тільки у діалозі народжується істина», - сказала адвокат.
Як підкреслила Оксана Станкевич-Волосянчук, ані мешканці Лопухова, ані представники ініціативної групи не бачили плану забудови, бізнес-плану або ж будь-якої документації, яка має відношення до курорту.
Багато хто підтримав таку ініціативу, мотивуючи це можливість розвивати економіку та туризм в краї. Проте, активісти Free Svydovets разом з пересічними громадянами висловили стурбованість щодо впливу на екологію регіону.

goloskarpat.info

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.