Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Втома впливає на людський мозок так само, як алкоголь – дослідження


Поганий сон впливає на наш мозок так само, як алкоголь. Про це свідчать результати недавніх досліджень, пише "Українська правда. Життя" з покликанням на "The Independent".

Вони показують, що деякі симптоми після вживання великої кількості алкоголю – провали пам'яті чи здатність концентруватися – схожі до недосипання.

12 втомленим пацієнтам з епілепсією встановили електродні імплантати в мозок, щоб визначити походження їхніх нападів.

Під час тесту люди повинні були якнайшвидше класифікувати різні зображення, а імплантати записували їх мозкову активність.

Через недосип нейрони повільно реагували на візуальний стимул. Реакція була слабкою, а передача сигналу тривала довше, ніж зазвичай.

Ймовірно, те ж відбувається, коли сонний водій зауважує пішохода на дорозі, пояснюють дослідники.

"Недостатній сон впливає на наш мозок так само, як надмірне вживання алкоголю. Проте жодних юридичних або медичних стандартів для визначення перевтомлених водіїв на дорозі не існує, на відміну від п'яних водіїв", – каже професор Іцхак Фрід з Каліфорнійсього університету в Лос Анджелесі.

Вчені виявили, що відсутність сну порушує нормальне функціонування нейронів.

"А це відкриває шлях до когнітивних прогалин у тому, як ми сприймаємо та реагуємо на навколишній світ", – додає професор.

Команда науковців також виявила "повільні" мозкові хвилі, подібні до тих, які виникають під час сну у втомлених областях головного мозку.

Мозкові хвилі – це синхронізовані імпульси електричної активності, що утворюються нейронами.

"Повільні сонні хвилю руйнують мозкову активність пацієнтів щодо виконання завдань. Це свідчить про те, що окремі ділянки мозку пацієнтів дрімають, викликають психічні розлади, в той час як решта мозку працює як зазвичай", – пояснює професор.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.