Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Закарпатські нардепи розділилися в голосуванні за закон "Про освіту"

Причиною, очевидно, є конфлікт між державницькою позицією та бажанням не втратити прихильність нацменшин

Як уже інформувало Закарпаття онлайн, Верховна Рада України прийняла закон "Про освіту", який започатковує реформу освіти в Україні.
"За" проголосували 255 народних обранців, проти – 20, утрималися – 16, не голосували – 68.
Оскільки вказаний проект закону через європейську практику розширення прав державної мови шляхом, природньо, певного звуження прав мов національних меншин змушував народних обранців розриватися між державницькою позицією і бажанням не втратити прихильність нацменшин, редакцію зацікавили результати персонального голосування в цьому плані нардепів від Закарпаття.
Отже, як вказує офіційний сайт Верховної Ради України, за проект закону у другому читанні та в цілому проголосували представники партії "Блок Петра Порошенка" Роберт Горват і Валерій Пацкан. Єдиним з усієї фракції партії БПП проти проголосував очільник Партії угорців України Василь Брензович.
Представник фракції Політичної партії "Народний фронт" Валерій Лунченко у цьому випадку обачливо вирішив не голосувати.
По-різному проявили себе в одній ситуації три позафракційні нардепи від Закарпаття з одним прізвищем: Віктор Балога – утримався, Іван Балога проголосував за, а Павло Балога був майже традиційно відсутній.
Очікувано не голосував за вказаний законопроект член політичної партії "Опозиційний блок" Нестор Шуфрич, якому нещодавно, очевидно, через освітньо-педагогічні прорахунки у вихованні, довелося у суді взяти на поруки власного сина.
Так само "мудро" вчинив член групи "Партія "Відродження" Михайло Ланьо.
Натомість, підтримали важливий закон своїми голосами член Радикальної партії Олега Ляшка Юрій Чижмарь та представник групи "Воля народу" Василь Петьовка.
З усіх вказаних нардепів свою позицію оперативно оприлюднив лише Віктор Балога. Попри "утримання" під час голосування, він заявив у своєму Фейсбуку, що у мовному питанні Україні потрібно брати приклад з Угорщини.

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.