Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » Показові полонинські господарства стимулюють розвиток вівчарства

Показові полонинські господарства стимулюють розвиток вівчарстваВпродовж останніх років спостерігається динаміка виробництва сиру невеликими обсягами, що є єдиним видом діяльності, від якого отримують доходи. Тому сьогодні важливо заохотити населення всебічно розвивати та популяризувати гуцульську кухню, страви з молодої баранини, сир, вурду, впроваджувати переробку вовни, виготовляти з неї кінцеву продукцію: одяг, взуття, покривала, ліжниківи тощо. З метою відродження вівчарства районна рада затвердила програму створення показових полонинських господарств на 2016 – 2020 роки, яка повинна сприяти покращенню соціально-економічного розвитку населених пунктів (створення робочих місць, збільшення поголів’я тварин, зростання ефективності використання сільськогосподарських угідь, покращення пасовищ).
Її учасниками є сільські, селищні та міська ради, юридичні особи-товаровиробники, сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм власності та господарювання, фермерські господарства, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, особисті селянські господарства, підприємці, мешканці Рахівщини, які мають можливість брати участь у реалізації нових екотуристичних об’єктів на полонинах.
Документ також передбачає напрямки фінансування на виготовлення проектно-кошторисних докуме­нтацій, отримання і офо­рмлення необ­хідних документів, дозволів і ліцензій, закупівлю та транспортування будівельних матеріалів на будівництво та облаштування, придбання інвентарю, холодильного обладнання, посуду і тари для полонинських господарств, інформаційне та предметне напо­вне­ння для забезпечення функціону­ва­ння і побуту показового полонинського господарства (буклети, банери, карти маршруту).
За клопотаннями голів органів місцевого самоврядування цього року, відповідно до програми, вже профінансовано 35 тисяч гривень на закупівлю будівельних матеріалів, зведення та реконструкції тваринницьких приміщень на окремих високогірних пасовищах. Роботи активно тривають на Діловецьких полонинах Лисичий, Квасний, Струнги, лугівській – Гутин-Томнатик, Лужанській – Старий. Успішно функціонує та приймає туристів показове полонинське господарство на Гропі (Лазещина). Сільські мешканці, вівці яких випасаються тут, мають можливість реалізовувати сир та вурду на місці.
Великобичківська селищна рада оформила в постійне користування полонину Оприш. Створено комунальне підприємство, розроблено програму з розвитку полонинського господарства, на реалізацію якої передбачено в місцевому бюджеті 240 тис. грн. Триває виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво тваринних приміщень, для обслуговуючого персоналу (тваринників), а також для перебування туристів. Поряд з цим планується відремонтувати під’їзну дорогу до високогір’я.
І районна, і поки що в єдиному варіанті селищна програми сприяють активізації та зацікавленості населення в будівництві нових об’єктів на полонинах, яких у районі 78, що дозволить поступово відроджувати традиційне господарювання, збільшити поголів’я овець і не втратити навички з виготовлення продукції вівчарства.
З метою залучення інвесторів до розвитку галузі, плануємо провести круглий стіл з фермерами, зацікавленими особистими господарствами та приватними землевласниками району, що в перспективі дасть змогу за кошти інвесторів придбати племінне поголів’я овець, обладнання для переробки продукції. З боку керівників фермерських господарств буде гарантовано надано майновий комплекс для розміщення поголів’я та виробничої переробної бази. Також передбачається обговорити та напрацювати бізнес-плани по розведенню овець у особистих селянських господарствах з динамікою отримання прибутків.Наталка КОБАСА,
начальник відділу агропромислового розвитку Рахівської РДА
Загрузка...
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ
  1. Вишиванка як унікальний код твого краю. Від Луганська до Львова – особливості вишиванок кожного регіону (фото)
  2. Пейзаж гори Піп Іван переміг на міжнародному конкурсі фотографії Wiki Loves Earth 2016 (ФОТО)
  3. Бійці 128-ї бригади не перестають дивувати всю Україну (ФОТО)
  4. Закарпатка у "бікіні" підкорила суддів та завоювала призове місце на Чемпіонаті світу
  5. Жахлива аварія на Рахівщині: водії обидвох авто загинули на місці події
  6. Російські ЗМІ стверджують, що на Закарпатті знаходиться база інопланетян/ВІДЕО
  7. УВАГА! Коли працівник ДАІ має право зупиняти автомобліь?
  8. Пастух із Карпат до сліз розсмішив користувачів соцмереж: "Люба людина тут бути не годна!"
  9. ДТП у Ясіня: 21-річна жителька Львова влетіла в опору моста (ФОТО)
  10. Цікаво! Вся правда про те, як українці стають справжніми "хохлами"